Loading...
Krioterapia ogólnoustrojowa

Wieczna młodość

Wieczna młodość – czy krioterapia spowalnia starzenie?

Kto z nas nie chciałby jak najdłużej zachować młodego wyglądu, dobrego samopoczucia i zdrowia? Sposobów na to jest kilka, mniej lub bardziej skutecznych. Zdrowy tryb życia (nie tylko zbilansowana dieta, ale też odpowiednia ilość snu!), regularna aktywność fizyczna to podstawowe elementy, o które w takim wypadku warto zadbać. 

Nie musisz jednak ograniczać się tylko do tych kilku kwestii. W CrioLife pokażemy Ci, jak wspomóc swój organizm w walce ze starzeniem i zachować młodość na dłużej.

Jak mieć młody wygląd?

Młodość kojarzy się głównie z wyglądem – jędrną, gładką skórą pozbawioną zmarszczek, do tego ze zgrabną sylwetką i ogólnie pojmowanym „wigorem”. Niektórzy ludzie mają to wszystko z natury – pomimo wieku są niezwykle aktywni, a naturalne procesy starzenia zdają się w ogóle ich nie dotyczyć. Niestety jednak, w większości przypadków młodość zachowuje się tylko do pewnego momentu – wraz z kolejnym mijającym rokiem starość nieubłaganie uwidacznia się w postaci zmarszczek, luźnej skóry, utraty owalu twarzy czy też gromadzącej się w nietypowych jak dotąd miejscach tkanki tłuszczowej. Te wszystkie oznaki związane są ze znacznym spowolnieniem procesów metabolicznych oraz osłabieniem struktur białkowych podtrzymujących skórę w odpowiednim napięciu (mowa tu oczywiście o niejednokrotnie wspominanych już włóknach kolagenowych i elastynie). 

Również wszelkiego rodzaju obrzęki (w tym tak znienawidzone worki pod oczami[link wewnętrzny]) oraz nadmiar tkanki tłuszczowej czy cellulit mają swoje podłoże, między innymi, w procesie starzenia się. Organizm nie jest już bowiem w stanie tak skutecznie radzić sobie z gromadzącą się limfą czy toksynami, a zaburzone krążenie krwi nie usuwa tak efektywnie zbędnych elementów przemiany materii. 

Poddawanie się zabiegom z wykorzystaniem krioterapii może w znacznym stopniu zahamować te procesy, a do tego częściowo je odwrócić – poprzez chociażby stymulację regeneracji komórek i tkanek. Rezultat? Poprawa gęstości skóry, ujędrnienie ciała i wysmuklenie sylwetki.

Młodość siedzi… w głowie!

Młodość to nie tylko zdrowe, jędrne ciało i skóra. To tak naprawdę także to, co dzieje się w Twojej głowie czy psychice. A ona również może, wraz z wiekiem i doświadczanymi przeciwnościami, znacznie ucierpieć. Spadek nastroju, stany depresyjne czy też znaczne ograniczenie libido to sygnały świadczące o zachodzących w organizmie zmianach. W jaki sposób kriogenika może poprawić „młodość” Twojego umysłu i psychiki?

Jak wiesz, niska temperatura działa aktywizująco na szereg procesów wewnętrznych. Nie omija to również sfery biologicznej mózgu. Terapia zimnem prowadzi do wzmocnienia procesów związanych z produkcją endorfin. Krioterapia sprawdza się także jako metoda wspomagająca leczenie w przypadku depresji, gdzie istotne jest przywrócenie poprawnego wychwytu serotoniny. Aktywując działanie połączeń nerwowych i usprawniając przepływ krwi w naczyniach włosowatych zauważalna jest szybka poprawa samopoczucia i wzmocnienie odporności psychicznej.

Zahamuj starzenie się i zawalcz o zdrowie

Nie da się ukryć, że wszelkiego rodzaju choroby i schorzenia, czy to wrodzone, czy też nabyte mogą postarzeć człowieka w kilka lat. Odczuwanie bólu, utrudnione funkcjonowanie i szereg idących za takimi problemami konsekwencji uderza zarówno w sferę fizyczną, jak i psychiczną, przez co zachowanie młodości wydaje się nie tylko niemożliwe, ale i dla wielu bezcelowe. 

Jeżeli zmagasz się z podobnymi odczuciami, zapraszamy Cię do świata CrioLife – tutaj czekają na Ciebie nowoczesne urządzenia medyczne oraz szereg zabiegów i terapii łączonych, które przyniosą ulgę także w przypadku różnego rodzaju chorób, stanów zapalnych i zwyrodnieniowych. Tutaj wsparcie mogą przynieść:

  • krioterapia ogólnoustrojowa,
  • drenaż limfatyczny,
  • fala uderzeniowa,
  • elektrostymulacja mięśni – EMS Medico. 

Zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Ponieważ zapewniamy każdemu Klientowi indywidualnie dopasowaną opiekę – zarówno pod kątem przyjętego przez Ciebie budżetu, jak i oczekiwań czy potrzeb, jakie nam przedstawisz. Możesz skorzystać z pojedynczych zabiegów lub też zdecydować się na pakiet łączony.

Rehabilitacje – sprawdź pozostałe usługi

To top