Loading...

Redukcja cellulitu

Cellulit wydaje się podstępnym problemem, który atakuje kobiety właściwie w każdym wieku i o dowolnej budowie ciała – nie jest bowiem powiedziane, że nie będzie widoczny również u szczupłych pań. Na szczęście redukcja cellulitu jest możliwa i do tego może być prostsza, niż myślisz!

Cellulit – co to jest?

Cellulit (nie mylić z cellulitisem, czyli stanem zapalnym tkanki łącznej!) nazywany jest potocznie skórką pomarańczową. Wszystko przez efekt wizualny, który tworzy, przypominający właśnie fakturę skóry tego owocu. Czym jednak jest cellulit?

Odwołując się do czysto medycznej nomenklatury, cellulit jest lipodystrofią, czyli stanem wynikającym z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą. Jego widoczność jest uzależniona od poziomu zaawansowania. U niektórych kobiet cellulit widoczny jest na pierwszy rzut oka, u innych dostrzec go można dopiero po lekkim ściśnięciu fałdy skórnej. Zauważalne grudki są niczym innym, jak komórkami tłuszczowymi. 

W jaki sposób i dlaczego powstaje cellulit?

Formułując odpowiedź na tak zadane pytanie warto zaznaczyć, że wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu, to jest:

  • cellulit wodny (inaczej twardy) – za jego powstawanie odpowiedzialne są gromadzące się w tkance podskórnej toksyny oraz nadmiar wody – ich cząsteczki uciskają otaczające komórki, prowadząc do nierównomiernego układania się komórek tłuszczowych; cellulit wodny zauważany jest najczęściej u osób o prawidłowej wadze (nie jest związany z nadwagą czy otyłością),
  • cellulit tłuszczowy (inaczej miękki) – tutaj za powstawanie charakterystycznych grudek odpowiadają nadmiernie rozrastające się komórki tłuszczowe, które uciskają na tkankę i drobne naczynka krwionośne; ten rodzaj spotyka się najczęściej u osób mających problem z nadwagą oraz o niskiej aktywności fizycznej.

Co sprzyja powstawaniu skórki pomarańczowej?

Wiedząc już, że cellulit może występować w różnych formach należy mieć również świadomość, że różne czynniki mogą wpływać na jego pojawienie się. Przyczyny skórki pomarańczowej mogą być następujące:

  • nadwaga, 
  • niski poziom aktywności fizycznej,
  • wahania wagi (przy gwałtownym chudnięciu, paradoksalnie, cellulit może się nasilić – ma to związek z szybkim przemieszczaniem się adipocytów, wody i toksyn w tkance podskórnej),
  • choroby układu krążeniowego,
  • wysoki poziom estrogenów (stąd cellulit może towarzyszyć przyjmowaniu środków antykoncepcyjnych).

Warto w tym miejscu wspomnieć także o po prostu niezdrowym trybie życia – palenie papierosów, stres, zła dieta (chociażby nadużywanie soli) to czynniki niezwykle sprzyjające występowaniu zaburzeń w budowie tkanki podskórnej. Jednak w wielu przypadkach zmiana nawyków, wprowadzenie aktywności fizycznej i zdrowszej diety nie przynosi spodziewanej poprawy. Wówczas można zadać sobie jedno, ważne pytanie: jak się pozbyć cellulitu?

Zabiegi na cellulit – wybierz niskie temperatury!

Najczęściej widać cellulit na udach, ewentualnie na pośladkach, ale może pojawić się również na innych obszarach ciała, które charakteryzuje większe nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Charakterystyczne wybrzuszenia i dołki nie stanowią może zagrożenia dla zdrowia, jednak dla wielu kobiet są powodem do kompleksów. Potęguje je fakt, że nawet stosowanie specjalnych kosmetyków, rękawic do masażu i innych, domowych akcesoriów nie jest w stanie przynieść spodziewanego rezultatu. Tymczasem skuteczne rozwiązanie jest właściwie na wyciągnięcie ręki!

Podobnie, jak w przypadku redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, także cellulit można zwalczać z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury, jaką jest Afrodyta. Urządzenie to, poprzez proces kriolipolizy kontrastowej, w nieinwazyjny, bezbolesny sposób prowadzi do rozbijania zbitych komórek tłuszczowych, przyspieszając jednocześnie metabolizm. Taka technologia prowadzi do widocznego wygładzenia skóry i zredukowania cellulitu nawet w tak zwanych kłopotliwych partiach ciała

Świetne rezultaty osiągnąć można także poprzez serię zabiegów przeprowadzanych z użyciem Cryo T-Shock. Dzięki bezbolesnej kriolipolizie (która nie pozostawia śladów) urządzenie marki Pagani prowadzi do miejscowego obumierania komórek tłuszczowych, a co za tym idzie – do trwałego ich usuwania z tkanki podskórnej! Jeśli zimno Cię przekonuje, możesz umówić się na wizytę w kriosaunie Cryomed One (technologia krioterapii ogólnoustrojowej). Twoje ciało zostanie błyskawicznie pobudzone do intensywnego spalania toksyn, skóra stanie się gładsza i jędrniejsza – a regularnie powtarzane zabiegi tylko utrwalą ten efekt! 

Drenaż limfatyczny i elektrostymulacja na cellulit

Ponieważ cellulit – na udach, brzuchu czy bryczesach jest wynikiem nieprawidłowego rozmieszczenia tak komórek tłuszczowych, jak i toksyn czy wody, można uderzyć w niego presoterapią! Drenaż limfatyczny na cellulit to sprawdzony sposób, który, podobnie jak metody krioterapeutyczne, jest bezbolesny i nie wymaga stosowania środków znieczulających.

Pojedynczy zabieg drenażu limfatycznego trwa zaledwie pół godziny. Jest przy tym uważany za przyjemny i relaksujący. Organizm świetnie reaguje na pobudzenie tego rodzaju, stopniowo prowadząc do usprawniania krążenia i usuwania zbędnych elementów przemiany materii. Drenaż stanowi zatem doskonałe uzupełnienie pozostałych zabiegów dostępnych w pakietach usługowych CrioLife. 

Podobne rezultaty mogą przynieść procedury oparte o technologię EMS Medico, w której za pomocą elektrostymulacji mięśni dochodzi, między innymi, do poprawy krążenia krwi. Wraz ze sprawniejszymi procesami przepływu krwi i limfy tkanka podskórna może szybciej i efektywniej oczyszczać się z toksyn i nadmiaru wody, dzięki czemu powierzchnia skórki pomarańczowej stopniowo staje się gładsza. 

W naszej klinice oferujemy następujące terapie redukujące cellulit:

To top