Loading...

Odmładzające zabiegi dla kobiet

Odmładzanie skóry twarzy i szyi to dla większości kobiet rutyna każdego dnia. Stosowanie kosmetyków ukierunkowanych na poprawę wyglądu, drobne, domowe zabiegi (jak peeling kawitacyjny) czy samodzielne masaże skóry to domena wielu z nas, prawda? Z coraz większą odwagą panie sięgają również po zdobycze medycyny estetycznej.

Nie ma się czemu dziwić – obecnie zabiegi, przeprowadzane oczywiście przez osoby dysponujące stosowną wiedzą i uprawnieniami, stanowią bardzo skuteczną metodę walki z niedoskonałościami wynikającymi z faktu starzenia się skóry. W CrioLife mamy dla Ciebie jednak coś więcej – nowoczesne technologie gwarantujące szybki i trwały rezultat bez konieczności cięcia, nakłuwania i rozciągania!

A o estetyczne i bezpieczne odmłodzenie twarzy warto zadbać – przede wszystkim dla samej siebie. To normalne, że widząc kolejną zmarszczkę czy dostrzegając wyraźną utratę jędrności skóry chcesz temu przeciwdziałać. To nic złego, by dbać o siebie tak, jak lubisz, czyli także za pomocą zabiegów odmładzających dla kobiet. Możliwe jednak, że do tej pory nie sięgnęłaś po nowoczesne metody, opierające się na nieinwazyjnym działaniu, na przykład krioterapii!

Starzenie się skóry – dlaczego zachodzi u każdego człowieka?

Nie da się ukryć, że starzenie się skóry wpisane jest w ludzki genom. To zjawisko całkowicie naturalne i, niestety, dotykające każdego człowieka. Główną przyczyną widoczności wszelkiego rodzaju oznak starzenia się jest, związane z wiekiem, znaczne ograniczenie procesów produkcji kolagenu oraz elastyny. Do tego komórki organizmu stają się mniej wydajne – pobierają z czasem ograniczone ilości składników odżywczych z pożywienia i stają się wrażliwsze na stres oksydacyjny. Warto także pamiętać, że zachodzące zmiany hormonalne (u kobiet będą to oczywiście procesy w przeważającej mierze związane z menopauzą) dodatkowo mogą przyspieszać pojawianie się zmarszczek i pogorszenie jakości skóry na wielu poziomach. Koniecznie należy także zwrócić uwagę na fakt wpływu promieniowania słonecznego, zanieczyszczeń i innych czynników środowiskowych na pogłębianie się procesu starzenia komórek skóry. 

Na to, jak przebiegać będzie starzenie się organizmu wpływa sporo czynników – począwszy od uwarunkowań genetycznych, aż po czynniki środowiskowe. Nie da się przy tym ukryć, że na proces starzenia się w dużej mierze wpływa każdy z nas. Ludzie żyją coraz szybciej, coraz gwałtowniej i coraz częściej w stresie. Mała ilość snu, nie zawsze zdrowa dieta i siedzący tryb życia, a do tego ewentualne używki w postaci alkoholu czy papierosów to właściwie dobrowolne przyspieszanie degeneracji komórek i pojawienia się oznak starzenia. 

Jak przebiega starzenie się skóry?

U każdej osoby starzenie się skóry może przebiegać nieco inaczej – szybciej lub wolniej, jednak zazwyczaj proces ten opiera się na tych samych, zachodzących wewnątrz organizmu zmianach.

Pierwsze oznaki starzenia kobiety widzą na swoich twarzach w okolicy już 25 roku życia. I, niestety, proces ten naturalnie postępuje dalej (to w dużej mierze od Ciebie zależy, jak i czy w ogóle zechcesz go spowolnić). Przyczyną takiego stanu rzeczy jest, wspomniane już, ograniczenie produkcji białek takich, jak kolagen i elastyna (po 26 roku życia, każdego roku, ilość kolagenu spada o około 1-2%!). Odpowiedzialne za ich powstawanie i podtrzymywanie fibroblasty biorą także udział w syntezie kwasu hialuronowego. Ten, jak zapewne wiesz, odpowiada chociażby za zachowanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry.

Jak zatem przebiega proces starzenia się skóry i jakie są jego objawy? W pierwszej kolejności pojawiają się drobne, ale już widoczne zmarszczki. W młodszym wieku są to przede wszystkim zmiany mimiczne, czyli wynikające z naturalnie układających się pod skórą mięśni – w trakcie śmiechu, złości czy codziennej, naturalnej dla każdej kobiety mimiki twarzy. Jednymi z nich mogą być kurze łapki, czyli drobne, rozciągające się wokół oczu zmarszczki. 

Kolejnym symptomem starzenia się skóry jest stopniowa utrata jędrności – owal twarzy traci swoją ostrość, kąciki ust zaczynają opadać, a na powiekach pojawia się jakby nieco za dużo skóry. Wiele kobiet twierdzi też, że takie oznaki są wyjątkowo widoczne w okolicach szyi – staje się ona obwisła, a skóra wydaje się ciastowata w dotyku. To wynik spadku liczby komórek odpowiedzialnych za magazynowanie lipidów w tkance skórnej. Nie są one już także tak pełne i trwałe, co skutkuje właśnie widocznym „na zewnątrz” wiotczeniem i opadaniem skóry.

Ostatnim etapem procesu starzenia się tkanki skórnej, a może ostatnim objawem, który ten proces charakteryzuje jest nadmierne przesuszenie naskórka, coraz intensywniejsze pogłębianie się bruzd oraz utrata gęstości skóry. Możesz mieć wręcz wrażenie, że staje się cienka jak bibułka, a przez to bardziej podatna na uszkodzenia i czynniki płynące z zewnątrz.

Odmładzanie skóry – czy to możliwe?

Tak! Odmładzanie skóry, w dodatku nie tylko tej na twarzy i szyi, ale również w innych obszarach ciała jest możliwe i może być bardzo skuteczne. Dodatkowo przyczyniać się może do dalszego opóźniania procesu starzenia się skóry

W CrioLife stawiamy na pielęgnację skóry od środka – poprzez naturalne pobudzanie procesów regeneracyjnych. Tak naprawdę nie trzeba wiele więcej, ponieważ to samodzielne rekonstruowanie się komórek skóry prowadzi do lepszego odżywienia tkanek, poprawy ukrwienia czy, ostatecznie, wspomożenia produkcji białek odpowiedzialnych za utrzymanie skóry bardziej napiętej i jędrnej. Zabiegi krioterapeutyczne czy też termostymulacyjne dostępne w naszej ofercie pozwalają na bezpieczne odmładzanie skóry twarzy i szyi. Nie musisz obawiać się bólu związanego z ich przeprowadzaniem czy długotrwałej i męczącej rekonwalescencji – wręcz przeciwnie, po serii zabiegów z wykorzystaniem niskich temperatur poczujesz natychmiastowy zastrzyk energii i chęć do działania!

Jaki zabieg odmładzający na twarz możesz wybrać? W ofercie CrioLife skorzystać możesz z szeregu indywidualnie dopasowanych procedur kosmetologicznych. Oczywiście, możesz zawsze zdecydować się na pojedynczy zabieg, gwarantujemy jednak, że komponowane przez nas pakiety zabiegowe stanowią świetną formę walki z oznakami starzenia. 

Nasze zabiegi odmładzające na twarz to nieinwazyjne, bezpieczne, skuteczne i poparte badaniami klinicznymi procedury o charakterze medycznym – jednak bez ingerencji skalpela! Stanowią świetną przeciwwagę dla zabiegów medycyny estetycznej i wprowadzaniu pod skórę różnego rodzaju substancji, takich jak jad kiełbasiany (botoks). 

Zabiegi odmładzające ciało

Nie tylko twarz się starzeje. Proces ten dotyczy przecież całego organizmu, co wiąże się z wiotczeniem skóry również w okolicy brzucha, ud czy ramion. Osłabieniu ulegają zarówno wiązania białkowe włókien kolagenowych i elastyny, jak i cała tkanka mięśniowa skrywająca się pod skórą. Nie bez znaczenia pozostaje także Twoje samopoczucie – z wiekiem działanie neuroprzekaźników w mózgu może zostać zaburzone, co objawić się może depresją (która jest chorobą zawsze wymagającą wsparcia ze strony specjalisty!) czy spadkiem libido i samopoczucia. 

Kompleksowe działanie krioterapii oraz pozostałych zabiegów uzupełniających pozwoli Ci przejść przez etap starzenia się znacznie łatwiej. Poczujesz przypływ sił, poprawi się Twój nastrój i wrócą siły oraz chęci do życia! Zaufaj specjalistom i kosmetologicznym technologiom Hi-Tech opracowanym z myślą o zachowaniu młodości w każdym wieku.

To top