Loading...
skutecznym usuwaniem tkanki tłuszczowej

Wystające boczki u mężczyzny

Nie tylko piwny brzuszek może spędzać mężczyznom sen z powiek. Równie uciążliwe zdają się być tak zwane boczki, czyli odstające nad biodrami fałdy skórne. Nie u każdego będą się pojawiać, jednak w przypadku znacznego nadmiaru tkanki tłuszczowej istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo odkładania się jej właśnie w tym rejonie.

Czym są wystające boczki u mężczyzny?

Musisz wiedzieć, że nawet przy zdrowej diecie i dość dużej aktywności fizycznej pojawią się (lub już są) wystające boczki. Mogą być wynikiem zaburzonej gospodarki hormonalnej czy też uwarunkowań genetycznych. Niekiedy mogą też sugerować problemy z insulinoopornością – w ten sposób lubi bowiem objawiać się zbyt wysoki poziom insuliny, a co za tym idzie także zjawisko nieprawidłowego gospodarowania węglowodanami dostarczanymi do organizmu. Stąd już naprawdę niewielki krok do cukrzycy typu 2! Nawet jednak w takiej sytuacji jest możliwe ich zredukowanie – o czym dowiesz się poniżej.

Musisz także wiedzieć, że odstające boczki stają się objawem pewnego rodzaju choroby cywilizacyjnej. Udowodniono bowiem, że nadmiar tkanki odkłada się w okolicach nadnerczy także ze względu na wszechobecny, intensywny stres i towarzyszący mu, wysoki poziom kortyzolu (powszechnie zwanego hormonem stresu właśnie).

Odstające boczki, zlokalizowane na linii pasa, ale rozmieszczone wyraźnie po bokach, są zwykle dość miękkie w dotyku. Stają się bardziej widoczne na przykład po założeniu spodni, które uwypuklają ten rodzaj „krągłości” (zdrobniale określane także jako „uchwyty miłości”).

Jak spalić boczki u mężczyzny?

O ile powodów występowania boczków może być kilka, o tyle czynnikiem im sprzyjającym w dużej mierze będą osłabione mięśnie brzucha. Im lepiej wyćwiczona będzie tkanka mięśniowa, tym łatwiej unikniesz powstawania typowo tłuszczowych boczków. Jeżeli planujesz wysmuklić sylwetkę właśnie za pomocą ćwiczeń, powinieneś skupić się głównie na redukcji tłuszczu z brzucha, by w następnej kolejności udało się nieco odchudzić odstające boczki. Wprowadź trening aerobowy, który pozwoli efektywnie redukować nadmiar tkanki tłuszczowej. 

O tym, że zdrowsza dieta, oparta o dobrej jakości białko oraz stosowną ilość błonnika pokarmowego jest rozwiązaniem uniwersalnym, zapewne nie musimy przypominać. Zawsze jednak podkreślać będziemy, że bardzo ważne jest także przyjmowanie dużej ilości płynów – ułatwią one pozbywanie się nadmiaru toksyn czy gromadzącej się limfy.

Czy bez ćwiczeń da się zredukować boczki u mężczyzny?

Wprowadzenie zbilansowanej diety zawsze jest świetnym pomysłem, jednak z całą pewnością nie pozwoli na całkowite zredukowanie wystających boczków, chociaż do pewnego stopnia ułatwi wstępne rozprawienie się z nadmiarem kilogramów.

Możesz jednak spać spokojnie – istnieje szereg procedur medycznych, które bez konieczności uprawiania sportu i prowadzenia regularnych treningów pozwolą Ci odzyskać płaski brzuch oraz wygładzić boki ciała. Zabiegi o takim charakterze wykonujemy w CrioLife, dostosowując zakres naszych działań do indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb każdego Klienta. 

Zabiegi redukujące odstające boczki u mężczyzny

W CrioLife przeprowadzamy zabiegi, które skutecznie i bezboleśnie ułatwią efektywną redukcję nawet bardzo widocznych i rozbudowanych boczków u mężczyzn. Co więcej, jeśli tylko zechcesz, opracujemy dla Ciebie kompletny pakiet zabiegowy, w ramach którego wykonamy procedury medyczne i odchudzające o uzupełniającym się wzajemnie działaniu.

Jednym z flagowych wręcz zabiegów pozwalających na miejscowe redukowanie tłuszczu, w tym tego zlokalizowanego po bokach ciała, jest kriolipoliza kontrastowa przeprowadzana za pomocą aparatury Afrodyta. Cały proces opiera się na traktowaniu wybranego obszaru ciała naprzemiennymi strumieniami ciepła i zimna – regularna zmiana temperatury prowadzi do naturalnego przekształcania się komórek tłuszczowych białej tkanki w komórki tkanki brunatnej. W efekcie zostają szybko spalone, co przekłada się na wygładzenie boczków!

Z zabiegu klasycznej kriolipolizy (Cryo T-Shock) możesz skorzystać, jeśli chcesz działać wyjątkowo intensywnie, ale bez ryzyka powstawania zasinienia skóry czy miejscowego bólu. Protokół zabiegowy realizowany jest z wykorzystaniem nowatorskiej głowicy przypominającej kolbę – tymczasem w urządzeniach starszego typu i od innych producentów stosowane są przyssawki, które niestety mogą prowadzić do przykrych skutków ubocznych.

Wspomaganie redukcji boczków za pomocą zabiegów uzupełniających

Chcesz „iść za ciosem” i zwalczyć swoje kompleksy w sposób… kompleksowy? Postaw na dostosowany do twoich potrzeb pakiet zabiegowy, w ramach którego realizujemy specjalne procedury uzupełniające. Wśród nich można wymienić:

  • drenaż limfatyczny – usprawniający detoksykację, a co za tym idzie usuwanie pozostałości po kriolipolizie (przyjemne odczucie rozmasowania skóry i relaks dodajemy gratis!),
  • elektrostymulację mięśni za pomocą systemu EMS Medico – jak już wiesz, tkanka mięśniowa aktywnie uczestniczy w redukcji tkanki tłuszczowej – także wtedy, gdy nie ćwiczysz; im lepiej zatem rozwinięte i wzmocnione zostaną mięśnie, tym łatwiej organizm poradzi sobie z nielubianymi przez Ciebie boczkami.

Wykorzystanie pakietu zabiegów łączonych jest rozwiązaniem optymalnym dla każdego mężczyzny, który oczekuje trwałych efektów w stosunkowo niedługim czasie. O szczegółach porozmawiać możemy podczas konsultacji ze specjalistą CrioLife!

W naszej klinice oferujemy następujące terapie odchudzające:

To top