Loading...

Redukcja podwójnego podbródka

Drugi podbródek to zmora wielu kobiet – stanowi często mankament, który wcale nie musi być związany z nadwagą czy otyłością. Jego pojawienie się może być także niezależne od wieku oraz płci – również mężczyźni często zmagają się z tym problemem. Stąd też wielu naszych Klientów dąży do szybkiego i efektywnego zniwelowania tej niedoskonałości – zarówno domowymi metodami, jak i za pomocą profesjonalnych zabiegów. 

Czym jest podwójny podbródek?

Jak wspomnieliśmy, problem drugiego podbródka może dotyczyć każdego. Jednak przyczyny jego powstawania mogą być już bardzo różne i zależne od wielu czynników. Czym jest zatem drugi podbródek i jaki może być mechanizm jego powstawania?

Podwójny podbródek jest rodzajem fałdu skóry, w którym gromadzi się tkanka tłuszczowa (podkreślamy jednak, że nie musi być związana z nadwagą!). Tę budują z kolei adipocyty, komórki tłuszczowe. Musisz także wiedzieć, że tkanka tworząca drugi podbródek jest unaczyniona i unerwiona, a nawet znaleźć w niej można fibroblasty, które jako komórki tkanki łącznej wpływają paradoksalnie na „utrwalenie” się tego fałdu. 

Drugi podbródek nie stanowi zazwyczaj powodu do niepokoju z czysto medycznego punktu widzenia. Staje się jednak powodem wielu kompleksów i chociażby z tej racji, by poprawić swoją samoocenę i samopoczucie, warto zainteresować się możliwościami jego zniwelowania.

Jak i dlaczego powstaje drugi podbródek?

Ponieważ drugi podbródek zbudowany jest z komórek tłuszczowych, to faktycznie jedną z głównych przyczyn jego powstawania może być nadwaga. Nadmiar tkanki tłuszczowej nie musi bowiem rozkładać się na ciele równomiernie – równie dobrze podkreślić może „boczki” ciała, jak i zalegać w fałdzie skórnym pomiędzy brodą i szyją. Samemu odkładaniu się tłuszczu sprzyjają oczywiście złe nawyki żywieniowe – przyjmowanie nadmiaru kalorii, ale też picie alkoholu czy palenie papierosów, które wpływają na zaburzenie procesów detoksykacyjnych organizmu. Ponadto, im mniej aktywności fizycznej uprawiasz, tym prawdopodobieństwo powstania podwójnego podbródka rośnie.

Drugim, istotnym czynnikiem wpływającym na pojawienie się charakterystycznej fałdki jest nieprawidłowa postawa ciała. Tak – przygarbiona pozycja, którą większość osób przyjmuje w trakcie pracy przy komputerze lub korzystając z telefonu sprzyja układaniu się skóry pod brodą w nieprawidłowy sposób. Z czasem tkanka w tym miejscu się rozciąga i układa w drugi podbródek.

Również wiek, a dokładniej mówiąc proces starzenia się może przyczyniać się do powstawania podwójnego podbródka. Jest to naturalny objaw, związany między innymi z utratą jędrności skóry. Jeżeli do tego dochodzi częsta ekspozycja na słońce oraz nieprawidłowa pielęgnacja cery, fałdka pod brodą może pojawić się nawet przed ukończeniem 40 lat. 

Podwójny podbródek – oznaka choroby

Uwaga! Musisz wiedzieć, że charakterystyczna, szeroka fałda skórna tworząca podwójny podbródek może być również oznaką choroby. Charakterystyczna „opuchlizna” pod brodą, a często wokół całej szyi może być objawem problemów z tarczycą. Najczęściej towarzyszy jej niedoczynności oraz stanom zapalnym, w tym chorobie Hashimoto. 

Jeżeli podejrzewasz u siebie problemy zdrowotne tego rodzaju, skorzystaj z porady endokrynologa, który zleci badanie poziomu hormonów i wprowadzi odpowiednią farmakoterapię!

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Widoczny podwójny podbródek wpływa nie tylko na samopoczucie – to również mankament, który oddziałuje na wygląd całej twarzy. Zaczyna ona sprawiać wrażenie pełnej, niekiedy wręcz lekko podpuchniętej, a owal zostaje wyraźnie zaburzony. Nic zatem dziwnego, że wiele osób szuka sposobu na to, jak zlikwidować drugi podbródek.

Osoby, które nie znają mechanizmów powstawania podwójnego podbródka będą sugerować, że wystarczy schudnąć. Oczywiście, jeśli podłożem tego mankamentu jest nadmiar tkanki tłuszczowej, to utrata kilku kilogramów z pewnością przyniesie zauważalne efekty. Jednak w sytuacji, gdy za powstawanie i utrzymanie się pod brodą fałdy skórnej odpowiada chociażby wiek czy nieprawidłowa postawa, pozbycie się drugiego podbródka będzie wymagało więcej pracy.

Przede wszystkim zawsze warto zwrócić uwagę na profilaktykę – stosowna pielęgnacja, masowanie skóry oraz ćwiczenia mięśni twarzy mogą przynosić doskonałe efekty. Wsparciem w samodzielnej terapii podwójnego podbródka mogą być dostępne w ofercie CrioLife kamienie naturalne Gua Sha, chętnie wykorzystywane do automasażu skóry twarzy i szyi przez coraz większą liczbę użytkowników! Wybierając kamienie z naszej oferty może mieć pewność, że otrzymujesz oryginalny produkt, wykonany z odpowiednio dobranego kamienia.

 Trzeba jednak pamiętać, że zwiotczała skóra nie jest już tak elastyczna i nawet przy próbie „domowego” poradzenia sobie z problemem, jej nadmiar nadal pozostanie w górnej części szyi – stanie się dodatkowo obwisły i może, pociągając nieco w dół tkankę skórną twarzy, powodować zmarszczki w okolicach ust czy tak zwane fałdy marionetki.

Konkretne, wyraźne efekty mogą natomiast przynieść odpowiednio dobrane i przeprowadzone zabiegi na podwójny podbródek. Z jakich metod możesz skorzystać w CrioLife, by przywrócić swojej twarzy regularne rysy i zniwelować niechcianą poduszeczkę pod brodą?

Zabiegi na podwójny podbródek

Urządzenie Cryo T-Shock to prawdziwe wsparcie w walce o gładką, jędrną skórę twarzy pozbawioną drugiego podbródka. Ponieważ jest on zbudowany z komórek tłuszczowych, protokół zabiegowy oparty na kriolipolizie pozwala uderzyć w nie bezpośrednio. Wykorzystany szok termiczny prowadzi do poprawy ukrwienia i wystąpienia zjawiska apoptozy – czyli naturalnego, prowadzonego przez organizm procesu niszczenia i usuwania zbędnych komórek. Aparatura Cryo T-Shock, dzięki systemowi Face Lift może być bez obaw stosowana w okolicy twarzy i szyi, działając kierunkowo na dany obszar – w tym wypadku na drugi podbródek. Technologia kriolipolizy miejscowej jest całkowicie bezbolesna (nie odczujesz przykrego efektu zasysania skóry, ponieważ standardowe przyssawki zostały zastąpione nowoczesnymi głowicami).

Usuwanie podwójnego podbródka może być skuteczne także dzięki zabiegom wykonywanym za pomocą urządzenia Afrodyta (Pagani), również wykorzystującego procesy termokinetyczne. Zmiana temperatury zachodzi w tym przypadku naprzemiennie i dynamicznie, skutecznie rozbijając adipocyty, które w rozdrobnionej formie mogą być łatwiej usunięte z organizmu. Zabieg ten, określany jako kriolipoliza kontrastowa pozwala przy tym uniknąć efektu rozciągania skóry, co może mieć miejsce w przypadku stosowania urządzeń starszego typu (z przyssawkami). Ty przyjmujesz wygodną pozycję leżącą lub siedzącą i na niecałą godzinę oddajesz się w ręce naszego specjalisty!

Podobnie, jak w przypadku redukowaniu worków pod oczami, także przy zwalczaniu drugiego podbródka spektakularne efekty przynieść może japoński masaż Kobido. Dzięki pobudzeniu głęboko położonych tkanek prowadzi on do skutecznego wzmocnienia mięśni twarzy i powięzi, a to z kolei prowadzi do wygładzenia podwójnego podbródka i wyraźniejszego zarysowania owalu twarzy.

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi redukujące podwójny podbródek:

To top