Loading...

Nadmiar tkanki tłuszczowej u mężczyzny

Czasami trudno jest Ci przyznać, w jaki sposób z wysportowanego, szczupłego mężczyzny zmieniłeś się w pana w średnim wieku, w dodatku z niepotrzebnym brzuszkiem? Nadmiar tkanki tłuszczowej nie bierze się oczywiście znikąd, ale potrafi odkładać się bardzo stopniowo i powoli, przez co każdy mężczyzna może do pewnego momentu nie zauważać większego problemu. Tymczasem charakterystyczna, trzewna tkanka tłuszczowa jest nie tylko nieestetyczna, ale i zwyczajnie groźna dla zdrowia.

Jak i gdzie odkłada się tkanka tłuszczowa u mężczyzny?

Męska tkanka tłuszczowa jest nieco bardziej zwarta niż u kobiet, co zresztą przekłada się na fakt, że u panów próżno szukać można cellulitu – w ich ciele nie dochodzi do przesuwania się komórek tłuszczowych w nieregularny sposób, zatem skórka pomarańczowa nie tworzy się na męskich udach czy pośladkach.

Panowie mają też tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, stąd mówi się o otyłości trzewnej lub też otyłości androidalnej. Oczywiście, pewna ilość tłuszczu jest potrzebna w Twoim ciele, warto jednak pamiętać, że u mężczyzn nie powinna przekraczać około 20% masy ciała. Wraz z wiekiem granica ta może przesunąć się do mnie więcej 25%.

Wśród przyczyn gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej u mężczyzn można wymienić zarówno niezdrową dietę (opartą chociażby na fast foodach, jak i tłustych mięsach oraz nadmiarze soli), brak ruchu, jak i stresujący tryb życia. Wielu mężczyzn przyznaje, że „zajada” stres związany tak z pracą, jak i na przykład problemami rodzinnymi czy małżeńskimi. 

Jednocześnie musisz pamiętać o tym, że długotrwały ucisk tłuszczu na narządy wewnętrzne może prowadzić do ich nadmiernego obciążania. Do tego otyłość brzuszna sprzyja występowaniu różnego rodzaju chorób towarzyszących, wśród których wymienić można cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze czy chorobę wieńcową. Panowie z charakterystycznym, odłożonym w okolicy brzucha nadmiarem tkanki tłuszczowej są ponadto narażeni na zawał serca, udar mózgu oraz zwiększa się u nich ryzyko wystąpienia nowotworów układu pokarmowego. 

Redukcja tkanki tłuszczowej u mężczyzny – zabiegi wspomagające odchudzanie

Najlepszym sposobem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej zawsze jest zdrowa, zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wesprzeć swojej walki o szczupłą sylwetkę także odpowiednio dostosowanymi zabiegami (lub pakietami zabiegów, które wzajemnie uzupełniają swoje działanie).

Z myślą o mężczyznach dążących do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej opracowaliśmy zabiegi wykorzystujące działanie niskich temperatur, jak również szereg procedur uzupełniających tego rodzaju programy niwelujące komórki tłuszczowe.

Jednym z naprawdę skutecznych sposobów na walkę z miejscowo zlokalizowaną tkanką tłuszczową jest zabieg kriolipolizy kontrastowej, wykonywany za pomocą urządzenia Afrodyta. Naprzemienne działanie strumieni zimnego i ciepłego powietrza w niezwykle efektywny sposób stymuluje procesy metaboliczne. To oznacza, że kriolipoliza kontrastowa jest w stanie stopniowo niwelować nadmiar tkanki tłuszczowej z różnych, dokładnie określonych obszarów ciała.

W ramach terapii szokiem termicznym u panów wykonujemy także zabiegi urządzeniem Cryo T-Shock. Zaletą protokołu zabiegowego w tym przypadku jest trwałe wymrażanie komórek tłuszczowych – które po tym procesie zostają usunięte naturalnie z organizmu. Uzupełnieniem kriolipolizy mogą być także zabiegi czysto krioterapeutyczne (na przykład w kriosaunie). Krótkotrwałe działanie bardzo niskiej temperatury świetnie pobudza cały organizm do działania. Potęguje efekt wymrażania komórek tłuszczowych, stabilizując metabolizm do jeszcze sprawniejszego ich usuwania.

Uderz w tłuszcz z różnych stron

Optymalne efekty związane z redukcją tkanki tłuszczowej u mężczyzn możesz osiągnąć decydując się na indywidualnie dobrane pakiety zabiegowe. Wówczas, dzięki wykonywaniu chociażby drenażu limfatycznego, tkanka tłuszczowa zostaje szybciej rozbita, a skóra nabiera wyraźniejszej jędrności. Ciekawą alternatywą dla ćwiczeń mięśni będzie z kolei seria zabiegów EMS Medico, w przypadku których dochodzi do bezbolesnej, ale efektywnej elektrostymulacji!

Nie musisz martwić się ani wyborem konkretnych zabiegów, ani też możliwością wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych. Po pierwsze – nasz specjalista omówi z Tobą Twoją sytuację medyczną i przedstawi spersonalizowaną ofertę zabiegową (również w formacie pakietu zabiegów łączonych). Po drugie – realizowane procedury medyczne i odchudzające opierają się na działaniu profesjonalnych urządzeń medycznych. Są bezbolesne (nie wymagają podania znieczulenia), a także w żaden sposób nie ingerują fizycznie w organizm (stąd też często możesz spotkać się z określeniem takim, jak terapia nieinwazyjna czy też odchudzanie bez skalpela).

W naszej klinice oferujemy następujące terapie odchudzające:

To top