Loading...

Jak zatrzymać oznaki starzenia u mężczyzny?

Nie każdy człowiek akceptuje fakt starzenia się, ale natura pozostaje nieubłagana i sprawiedliwa dla każdego – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pierwsze oznaki starzenia nie muszą jednak zwiastować najgorszego – nie staniesz się z dnia na dzień pomarszczonym starszym panem. Możliwe, że jeśli w porę zajmiesz się profilaktyką młodości, zachowasz ją naprawdę na dłuższy czas!

Jak starzeje się mężczyzna?

U mężczyzn etap najintensywniejszego wchodzenia w proces starzenia zaczyna się mniej więcej po 40 roku życia. Wówczas można bowiem mówić o początku andropauzy, czyli o okresie, w którym dochodzi do najintensywniejszych zmian biologicznych i hormonalnych. Chociaż etap ten jest porównywany do kobiecej menopauzy, to warto podkreślić, że w przypadku mężczyzn nie dochodzi do całkowitego zahamowania produkcji niektórych hormonów, a jedynie do jej ograniczenia. Mowa tu przede wszystkim o testosteronie.

Hormon ten jest wyjątkowo ważny w organizmie mężczyzny – testosteron wpływa bezpośrednio na funkcjonowanie mózgu, przemiany metaboliczne, a nawet na tkankę mięśniową oraz kostną. Nic zatem dziwnego, że stopniowe obniżanie jego poziomu znacząco odbija się na kondycji całego ciała. 

Na skutek mniejszej ilości hormonów może dochodzić do kumulowania się nadmiaru tkanki tłuszczowej, spadku libida czy kurczenia się tkanki mięśniowej. Na tym etapie zauważalne mogą być także zmiany w strefie psychicznej. Obniża się samopoczucie, niektórym mężczyznom zaczyna doskwierać brak energii. Są to oczywiście bardzo ogólnie opisane oznaki starzenia się, które w dodatku mogą u każdego wyglądać nieco inaczej. 

Męskie sposoby na zatrzymanie starzenia

Uważasz, że dbanie o siebie jest niemęskie? Pora odrzucić takie stereotypowe myślenie! Dobrze dobrana pielęgnacja, zarówno ta w domowym zaciszu, jak i w postaci specjalistycznych zabiegów nie tylko wpłynie na wzmocnienie odporności skóry i doda jej wigoru, ale też pozytywnie odbije się na Twoim samopoczuciu!

Na to, jak szybko wystąpią oznaki starzenia się organizmu ma wpływ także Twój tryb życia. Im lepiej się odżywiasz, tym więcej składników odżywczych dostarczasz do komórek ciała. Ważny jest też regularny odpoczynek (nie zapominaj o odpowiedniej dawce snu!), a do tego systematycznie uprawiana aktywność fizyczna i unikanie stresu. To podstawowe wskazówki, o które naprawdę warto zadbać w codziennym życiu. 

Jeżeli do tej pory nie byłeś przekonany do pielęgnacji z użyciem kosmetyków, koniecznie podejmij chociaż próbę wprowadzenia ich do swojej rutynowej higieny. Z góry uprzedzamy, że nie warto przy tym korzystać z preparatów partnerki – lepiej wybrać kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry męskiej. Nie wiesz, na jakie się zdecydować? Skorzystaj z profesjonalnej konsultacji kosmetologicznej w CrioLife. W jej trakcie specjalista bardzo dokładnie przyjrzy się cerze i będzie w stanie ustalić indywidualny model pielęgnacji!

Kompleksowe odmładzanie mężczyzn – zrób to na zimno!

Wiele zabiegów dostępnych w naszej ofercie opracowaliśmy z myślą o konkretnych problemach ze skórą dojrzałych mężczyzn. Jesteśmy w stanie pomóc Ci z problemem worków pod oczami czy też zaproponować pielęgnację prowadzącą do wymodelowania owalu twarzy. Jednak urządzenia oraz technologie, z których korzystamy są rozwiązaniem na tyle wszechstronnym, że można zastosować je także w procesie ogólnego dbania o zachowanie młodości

Mówi się, że nic nie konserwuje tak dobrze, jak mróz. Jest to oczywiście z naszej strony żartobliwe podkreślenie tego, jak świetnie na organizm działać może niska temperatura. Właściwości odpowiednio zaplanowanych sesji krioterapii ogólnoustrojowej są nie do przecenienia. W trakcie pojedynczego zabiegu (który trwa maksymalnie 3 minuty) Twoje ciało poddawane jest działaniu ekstremalnie niskich temperatur. Organizm reaguje na nie na wielu różnych poziomach:

  • łatwiej radzisz sobie ze stresem,
  • masz więcej energii,
  • poprawia się Twoje samopoczucie, nawet w przypadku tak ciężkiej choroby, jak depresja,
  • dochodzi do ujędrnienia i napięcia skóry na całym ciele,
  • niwelowane są stany zapalne w obrębie stawów i mięśni – po serii zabiegów możesz poczuć gwałtowny przypływ energii i sił witalnych!

Bezbolesne zabiegi odmładzające dla mężczyzn

O odmładzanie, a może bardziej o zahamowanie oznak starzenia dbają nasze nowoczesne urządzenia – w tym Cryo T-Shock, wykorzystujący niezwykłą technologię szoku termicznego. Stymulacja skóry za pomocą naprzemiennej zmiany temperatury pobudza szereg procesów – szybciej i lepiej zaczyna funkcjonować układ krwionośny, co przekłada się, między innymi, na efektywniejsze usuwanie toksyn z organizmu. Skóra odzyskuje napięcie, staje się wyraźnie wyrównana i wygląda zdrowo. 

Nie musisz obawiać się bólu, siniaków, zmęczenia po zabiegach. To wyjątkowo bezpieczne procedury, zawsze realizowane przez osoby zaznajomione tak z zasadami działania urządzeń, jak i efektami, jakie mogą przynosić. Pamiętaj, krioterapia nie jest elementem klasycznie rozumianej medycyny estetycznej – nie musisz martwić się o przerysowany rezultat czy ingerencję w naturalny budowę twarzy lub ciała. 

To top