Loading...
Stymulacja EMS Medico

Stymulacja EMS Medico

Elektrostymulacja (EMS) nie musi być traktowana tylko jako technologia skierowana do walki z nadmiarem kilogramów. W CrioLife znajdujemy dla tego wyjątkowego rozwiązania także inne zastosowania, traktując jego właściwości jako doskonałe wsparcie również dla pozostałych technologii.

W naszych gabinetach wykorzystujemy nowoczesną, „medyczną” formę aparatury do elektrostymulacji, czyli EMS Medico. Niezwykłą cechą tego rodzaju urządzenia jest stosowanie w tym samym czasie fali radiowej (RF) wraz z technologią HIFEM+ (opierającą się na impulsach elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości).

Jak działa EMS Medico wykorzystujące fale elektromagnetyczne?

Elektrostymulacja mięśni (technologia EMS) to sprawdzony już sposób na to, by szybko i skutecznie zredukować tkankę tłuszczową poprzez intensyfikowanie pracy mięśni. Coraz częściej tradycyjne treningi sportowe uzupełniane są właśnie o terapię urządzeniami wykorzystującymi EMS, co przekłada się na znacznie efektywniejsze ćwiczenia przy znacznie mniejszym obciążeniu i wysiłku. Jak jednak EMS może być wykorzystywane w zabiegach o charakterze nie tylko wellness, ale i medycznych?

EMS Medico wykorzystuje wyjątkowe połączenie dwóch technologii. Fala radiowa (RF) działa w tym przypadku rozbijająco na komórki tłuszczowe (poprzez termolipolizę), pobudzając jednocześnie fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny. To sprawia, że w tym samym czasie dochodzi nie tylko do redukowania tkanki tłuszczowej, ale i stymulowania procesów odnowy skóry, dzięki czemu stopniowo zyskuje ona także na jędrności i poprawia się jej napięcie. 

Drugą technologią jest HI FEM+, czyli proces intensywnego wykorzystania impulsów elektromagnetycznych do pobudzania w maksymalny sposób skurczy mięśni (odpowiadających fizjologicznie takim skurczom, do jakich dochodzi w przypadku ćwiczeń fizycznych).

Współdziałanie obu wymienionych technologii pozwala na osiąganie niezwykle szybkich, ale i spektakularnych efektów. Przede wszystkim w bardzo krótkim czasie dochodzi do niwelowania nadmiaru tkanki tłuszczowej, bez ryzyka pozostawienia luźniejszej skóry. Można zatem powiedzieć, że HI FEM+ wraz z falą radiową uzupełniają się wzajemnie, zapobiegając występowaniu ewentualnych skutków ubocznych odchudzania. Jednocześnie wpływają na znaczne poprawienie ukrwienia, co przekłada się na szybszą detoksykację organizmu czy wsparcie naturalnych procesów odnowy komórkowej.

Co dają zabiegi z wykorzystaniem EMS Medico?

EMS Medico to aparatura, która wspiera przede wszystkim osoby pragnące schudnąć w sposób szybki, trwały i bezbolesny. Innowacyjne połączenie technologii fali radiowej i elektrostymulacji pozwala dosłownie rzeźbić sylwetkę (z możliwością redukcji do 30% tkanki tłuszczowej!), usprawniając jednocześnie procesy naturalnie towarzyszące rozbudowie tkanki mięśniowej. 

A regularne poddawanie się zabiegom EMS Medico z pewnością sprzyja szybkiej (i prawidłowej) rozbudowie mięśni. Dowiedziono, że zaledwie 4 pełne zabiegi elektrostymulacji EMS odpowiadają przyrostowi tkanki mięśniowej na podobnym poziomie, jaki zapewniłoby 12-16 tygodni tradycyjnego treningu oporowego (rozbudowa mięśni o 25% od momentu wyjściowego). Takie wyniki robią wrażenie, prawda?

Jak w pełni wykorzystać siłę EMS Medico?

Oczywiście, możesz zdecydować się na korzystanie z EMS Medico w sposób samodzielny, to jest opierając się tylko na synergii wspomnianych już dwóch technologii. Jednak dopiero zestawienie elektrostymulacji z innymi protokołami zabiegowymi CrioLife może przynieść efekty, które spełnią Twoje najśmielsze oczekiwania.

W CrioLife oferujemy Klientom możliwość opracowania pakietu zabiegowego, w którym procedura EMS Medico stanie się świetnym wsparciem dla kriolipolizy. Wraz z drenażem limfatycznym cała terapia staje się nie tylko odpowiedzią na walkę z nadprogramowymi kilogramami, ale też wsparciem w uzyskaniu jędrnej skóry i wzmocnieniu mięśni. 

Przeciwwskazania do stosowania EMS Medico

EMS Medico pozwala na bezinwazyjne, niechirurgiczne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak, ze względu na fakt łączenia dwóch aktywnych technologii, w niektórych przypadkach należy z zabiegów tego rodzaju zrezygnować. Przeciwwskazaniami do metody EMS Medico są:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • wszczepione urządzenia wspierające, w tym rozrusznik serca,
  • wszczepione elementy metalowe w obszarze ciała, który miałby zostać poddany procedurze elektrostymulacji. 
To top