Loading...
Modelowanie owalu twarzy

Modelowanie owalu twarzy

To, że owal twarzy z wiekiem zmienia swoją linię jest faktem niezaprzeczalnym – nie da się tego procesu całkowicie wyeliminować, jednak istnieją skuteczne metody wspomagające modelowanie owalu twarzy w każdym wieku.

Owal twarzy – dlaczego opada wraz z wiekiem?

Podobnie, jak w przypadku pierwszych zmarszczek, delikatne zmiany w owalu twarzy zaczynają być widoczne nawet przed ukończeniem 30 lat. I również w tym wypadku proces ten jest ściśle związany ze stopniowo malejącą produkcją kwasu hialuronowego oraz charakterystycznych substancji białkowych – czyli kolagenu oraz elastyny. Dochodzi do tego nie zawsze zdrowy tryb życia, palenie papierosów czy spożywanie alkoholu i na efekt zaburzenia obrysu twarzy nie trzeba czekać!

Niestety, spadająca wraz z wiekiem produkcja wspomnianych, istotnych składników budulcowych skóry wpływa na wyraźną utratę gęstości tkanki i jej wiotczenie. Taka luźniejsza skóra staje się dodatkowym obciążeniem dla wyglądu twarzy – opadając w dół (grawitacja ma swoje prawa) dodatkowo zaburza owal twarzy, a jej samej dodaje smutnego, niewyraźnego wyrazu. Do tego maleje stopniowo ilość tkanki tłuszczowej zlokalizowanej pierwotnie w okolicy policzkowej – za to nadmiernie gromadzi się ona chociażby w formie drugiego podbródka[linkowanie wewnętrzne do podstrony REDUKCJA PODWÓJNEGO PODBRÓDKA]. Nieostry kontur twarzy sprawia ostatecznie, że traci ona młodzieńczą świeżość i wyczuwalną gęstość.

Ukierunkowana pielęgnacja w walce o wyraźny owal twarzy

Sposobów na samodzielne oddalenie w czasie tego procesu i poprawę owalu twarzy jest kilka, jednak nie warto spodziewać się spektakularnych efektów w krótkim czasie. Przede wszystkim, w pierwszej kolejności, dobrze jest skupić się na profilaktyce w postaci odpowiednio dobranej pielęgnacji skóry oraz dbania o zdrową dietę, aktywność fizyczną czy regularne wykonywanie masaży wzmacniających mięśnie twarzy. 

Bardzo dobrym pomysłem może okazać się konsultacja kosmetologiczna przeprowadzona w gabinecie CrioLife. W jej trakcie specjalista drobiazgowo oceni stan skóry, określi także jej największe problemy i możliwości ich redukcji. Ustali ponadto optymalny program domowej pielęgnacji i dobierze profesjonalne kosmetyki, których systematyczne stosowanie wzmocni strukturę tkanki podskórnej oraz utrwali efekty zabiegów z zakresu modelowania owalu twarzy. Pamiętaj też, że regularny automasaż (na przykład za pomocą naturalnych kamieni Gua Sha dostępnych w naszej ofercie czy też rollerów do twarzy) jest równie ważny, jak dobrze dobrane kosmetyki!

Jednak znacznie widoczne już zaburzenia owalu twarzy można zniwelować jedynie za pomocą odpowiednich zabiegów odmładzających. Co jednak najważniejsze, w CrioLife jesteśmy w stanie zapewnić Ci terapię pielęgnacyjną bez ingerencji chirurga!

Zabiegi na owal twarzy – modelowanie owalu twarzy bez skalpela!

Większość klasycznie rozumianych zabiegów pozwalających na modelowanie owalu opiera się na ingerencji chirurgicznej lub naruszającej w inny sposób strukturę skóry. Mowa zatem o operacyjnym usuwaniu nadmiaru skóry, wprowadzaniu podskórnie nici liftingujących czy też różnego rodzaju wypełniaczy. Istnieją także alternatywne sposoby umożliwiające poprawianie owalu twarzy – w dodatku bezboleśnie, a więc bez konieczności podawania znieczulenia. 

Z pomocą w przywróceniu wyraźnego konturu twarzy przychodzi innowacyjna technologia wykorzystywana przez urządzenie Cryo T-Shock, w protokole zabiegowym Face Lift. Skierowany właśnie na ujędrnianie i poprawę kondycji skóry twarzy i szyi prowadzi do pobudzenia naturalnych procesów metabolicznych – nie tylko szybciej i sprawniej usuwane są toksyny, ale i w efektywny sposób dochodzi do wzmocnienia produkcji fibroblastów, a także nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Pozwalają one na odbudowę rusztowania tkanki skórnej, przywracając prawidłowe napięcie również na linii owalu twarzy.

Działanie Cryo T-Shock jest zazwyczaj nakierowane na likwidowanie komórek tłuszczowych, stąd pojawić się mogą wątpliwości związane ze stosowaniem urządzenia w przypadku zabiegów na owal twarzy. Skoro stopniowo traci ona tkankę tłuszczową odpowiedzialną za zachowanie jędrności, to czy tego rodzaju zabieg nie będzie wiązać się z dalszą jej degeneracją? 

Nie musisz obawiać się efektów odwrotnych, od zamierzonych! Nowoczesna aparatura marki Pagani została zaprojektowana w taki sposób, by możliwe było ustawianie bardzo indywidualnych parametrów odnoszących się do termostymulacji tkanki, w przypadku problemu związanego z luźną skórą (czyli też z zaburzeniem owalu na skutek jej rozciągnięcia). Specjalista przeprowadzający zabieg jest w stanie w taki sposób ustawić parametry pracy Cryo T-Shock, by prowadzić do napinania skóry, jednak bez niwelowania komórek tłuszczowych. Takie możliwości pozwalają na określenie tak technologii, jak i aparatury prawdziwie inteligentną i dostosowaną do każdego rozpatrywanego przypadku!

Już po pierwszym zabiegu zauważysz efekty i odczujesz wzrost napięcia skóry. Możliwe jednak, że konieczne będzie przeprowadzenie całej serii – na przykład od 4 do 8 pojedynczych zabiegów w pakiecie. W każdym przypadku otrzymasz indywidualne wskazania i oczywiście to Ty zdecydujesz, jak przebiegać będzie cały cykl pielęgnacji.

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi modelujące owal twarzy:

To top