Loading...

Redukcja zmarszczek u kobiet

Gdyby zapytać reprezentacyjną grupę kobiet o to, które oznaki starzenia usunęłyby w pierwszej kolejności, z pewnością większość z nich wskazałaby zmarszczki. Nie można się temu dziwić – to najbardziej widoczne dowody na to, że skóra traci swoje zdolności regeneracyjne.

Redukcja zmarszczek jest możliwa, i to nie tylko poprzez ingerencję chirurgiczną czy podskórne iniekcje. Nie można zaprzeczyć, że każdego rodzaju inwazyjne zabiegi stanowią dla organizmu pewnego rodzaju wyzwanie i mogą wiązać się z ryzykiem utraty zdrowia. Bardzo wiele zależy od samego specjalisty, który podejmuje się przeprowadzenia wybranej procedury, jednak zawsze ingerencja w organizm nie pozostaje bez znaczenia. Jeśli szukasz alternatywy, która wpłynie na usuwanie zmarszczek bez konieczności wchodzenia „pod nóż”, zabiegi krioterapeutyczne stanowią dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Mechanizm powstawania zmarszczek – to niestety naturalne!

Zmarszczki to wynik naturalnych procesów zachodzących w organizmie człowieka. O ile, jako ludzie, starzejemy się właściwie z chwilą urodzenia, o tyle dopiero po ukończeniu 25 lat można mówić o zauważalnych tego symptomach. 

Fizyczne występowanie zmarszczek widoczne jest tak naprawdę nie tylko na poziomie naskórka, ale też w znacznie głębszych warstwach tkanki. Do załamania się skóry dochodzi bowiem na skutek naruszenia dość złożonej w młodym wieku, a z czasem przerzedzającej się struktury włókien kolagenowych i elastynowych. Ich stopniowe rozrywanie się, bez ponownej odbudowy, prowadzi do osłabienia podporu w miejscach braków tychże włókien – siłą rzeczy skóra w takich rejonach zapada się, tworząc właśnie zmarszczki. Dodatkowo rusztowanie tworzone przez kolagen oraz elastynę wspierane jest przez kwas hialuronowy – tego z wiekiem też jest coraz mniej, przez co rusztowanie traci także elastyczność. 

Zmarszczki – gdzie się pojawiają i jakie są tego przyczyny?

Czym jest zmarszczka? Nie ma zapewne konkretnej, słownikowej definicji, ale każda kobieta dokładnie wie, jak wygląda – to podłużne, wyraźniejsze wraz z wiekiem zagłębienie w skórze. W przypadku twarzy czy szyi można wymienić kilka obszarów, na których pojawiają się najszybciej, stając się przy tym wyraźnym sygnałem, że komórki organizmu nie pracują już tak, jak parę lat temu.

Wśród samych zmarszczek można wymienić kilka ich typów, zależnych tak naprawdę od przyczyny ich powstawania. Tym samym musisz wiedzieć, że na Twojej skórze mogą pojawić się:

  • zmarszczki mimiczne – związane, jak sama nazwa wskazuje, z mimiką Twojej twarzy; patrząc w lustro i uśmiechając się przy tym czy też marszcząc brwi możesz od razu zauważyć, w jakich miejscach skóra wyraźnie się wgłębia, tworząc miejsce właśnie pod przyszłe zmarszczki mimiczne;
  • zmarszczki grawitacyjne – wraz z utratą jędrności skóra traci też właściwości pozwalające na utrzymanie jej wbrew prawom grawitacji – mówiąc wprost – skóra zaczyna opadać, a w miejscu przyczepu mięśni, gdzie tkanka się utrzymuje, powstają widoczne bruzdy (na przykład nosowo-wargowe),
  • zmarszczki atroficzne – związane ściślej ze zmianami hormonalnymi u kobiet w okresie menopauzy,
  • zmarszczki senne – śpiąc przez kilka godzin w jednej pozycji skóra pozostaje w tym samym ułożeniu – to właśnie z tego powodu może dochodzić do występowania różnego rodzaju odcisków i odgnieceń na jej powierzchni,
  • zmarszczki posłoneczne – promieniowanie UV przyspiesza wysychanie skóry, do tego działa degenerująco na ilość włókien kolagenowych; rezultatem częstej i długiej ekspozycji na słońce będą zatem drobne siateczki zmarszczek w różnych rejonach twarzy i szyi, którym towarzyszyć mogą dodatkowo przebarwienia.

Podobny podział zmarszczek u kobiet można poprowadzić również na podstawie umiejscowienia takich zmian. Nasze Klientki najczęściej uskarżają się zatem na zmarszczki palacza, czyli cienkie, gęsto rozmieszczone pionowe zmiany nad górną wargą. Innym rodzajem będą oczywiście kurze łapki, które szybko pojawiają się w okolicy oczu, najczęściej w rejonie pomiędzy górną i dolną powieką. Panie z chęcią pozbywają się także lwiej zmarszczki, to jest bruzdy pionowej na czole (powstającej pomiędzy brwiami) oraz fałdów marionetki. Te ostatnie pojawiają się zazwyczaj po 50 roku życia, jednak są rodzajem zmarszczek bardzo mocno odbijającym się na wyglądzie twarzy – w tym przypadku bruzdy ciągną się pionowo, od kącików ust do podbródka. W efekcie skóra przybiera wygląd przypominający dolną wargę marionetki, nadając twarzy posępny, smutny wyraz.

Pewnego rodzaju „nowością” wśród zmarszczek są tak zwane bruzdy technologiczne, które pojawiają się w rejonie szyi. Nazywane także obręczami Wenus są poziomymi, otaczającymi wszerz całą szyję liniami. Powodem ich powstawania jest przyjmowanie nieprawidłowej pozycji – w trakcie czytania czy pracy, a obecnie głównie przy korzystaniu ze smartfona. 

Zabiegi na zmarszczki – redukcja bruzd bez skalpela

Kliniki medycyny estetycznej oferują zabiegi usuwania zmarszczek, jednak w większości przypadków są to metody inwazyjne. Wiele kobiet jest wręcz przeświadczonych o tym, że skuteczną redukcję zmarszczek pod oczami, wokół ust czy na czole gwarantuje tylko ingerencja chirurga. Na szczęście takie opinie można już bez trudu obalić – między innymi dzięki zabiegom krioterapeutycznym w CrioLife!

W przypadku usuwania zmarszczek metodami niechirurgicznymi prym wiedzie stosowane w naszych gabinetach wyjątkowy zabieg Krioliftingu. Wykorzystując technologię szoku termicznego (od lekkiego rozgrzania skóry po jej stopniowe schłodzenie) w przypadku zabiegów liftingujących i przeciwzmarszczkowych dochodzi do pobudzenia krążenia krwi – ta znacznie szybciej rozbija zalegające toksyny, które stanowią dodatkowe, zbędne obciążenie dla włókien kolagenowych. Skóra zostaje dotleniona, co sprzyja poprawnemu przebieganiu procesów naprawczych.

Zabieg z serii Face Lift, wykonywany w okolicy twarzy i szyi nadaje skórze sprężystości, a tkanka staje się wyczuwalnie jędrniejsza. To z kolei sprawia, że nawet wyraźne zmarszczki ulegają spłyceniu, a cera nabiera świeżego, zdrowego blasku! Działanie niskiej temperatury przyczynia się do sprawnego zagęszczenia skóry poprzez wzmocnienie i odbudowę siatki włókien kolagenu i elastyny.

Dlaczego to działa? Ponieważ w trakcie zabiegu naprzemienne działanie krioterapii i termografii wywołuje natychmiastową reakcję organizmu – po wstępnym nagrzaniu i nagłym schłodzeniu komórki ciała dążą do jak najszybszego wyrównania różnicy temperatur, między innymi poprzez maksymalne przyspieszenie metabolizmu. Efektem takiej reakcji jest błyskawiczne zagęszczenie skóry, a pobudzone w ten sposób fibroblasty zaczynają znowu produkować większe ilości białkowych włókien kolagenowych. To prawdziwe odmłodzenie w drodze ku redukcji zmarszczek – komórki skóry twarzy czy szyi samodzielnie dążą do naprawy, bez konieczności stymulowania ich iniekcjami z preparatów ujędrniających czy blokujących skurcze mięśni mimicznych (jak robi to chociażby botoks).

Zabiegi Face Lift są całkowicie bezpieczne, bezbolesne i efektywne. 

Pamiętaj o pielęgnacji!

Chociaż zabiegi redukujące zmarszczki są niezwykle skuteczne, można do pewnego stopnia ograniczyć konieczność poddawania się im (bez względu na to, czy decydujesz się na chirurgiczne czy bezinwazyjne metody). Wiele zależy od profilaktyki – od wczesnych lat warto stosować tak zwane terapie pielęgnacyjne

Pod tym pojęciem kryje się stosowanie preparatów ściśle przeznaczonych do pielęgnacji. Mogą to być wszelkiego rodzaju kremy, balsami, ale też odpowiednio dobrane względem potrzeb skóry serum czy tonik. Uzupełnieniem takiego rodzaju opieki mogą być kompresy łagodzące, maseczki oraz procedury pielęgnacyjne, które nie naruszają struktury skóry – innymi słowy jest to pielęgnacja opierająca się na naturalnych potrzebach. 

Do tej kategorii kosmetyki można włączyć terapię preparatem PRX-T33. Jako specyficzny związek o działaniu biorewitalizującym preparat ten nieinwazyjnie, szybko i skutecznie jest w stanie „odmłodzić” skórę na różnych obszarach. Doskonale poradzi sobie ze zwiotczałą skórą, na przykład dekoltu i szyi, poprzez intensywną stymulację fibroblastów. Wysoka skuteczność preparatów PRX idzie w parze z bezpieczeństwem stosowania – bez igieł i skalpela.

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi redukujące zmarszczki:

To top