Loading...
Technologie krioterapeutyczne

Odchudzanie

Nadwaga czy otyłość u mężczyzn stanowi nie tylko defekt kosmetyczny, to przede wszystkim problem zdrowotny, który w dodatku może prowadzić do rozwoju zespołu metabolicznego. Ma to także związek z faktem, że panowie tyją również inaczej niż kobiety. Męska nadwaga koncentruje się zazwyczaj w okolicy brzucha, co łączy się z obciążeniem narządów wewnętrznych, „przykrytych” warstwą tkanki tłuszczowej. 

Dlaczego mężczyźni decydują się na odchudzanie?

Motywacji do zrzucenia wagi jest wiele. Niektórym mężczyznom zależy na powrocie do zdrowia i kondycji, innym natomiast zwyczajnie przestaje się podobać ich odbicie w lustrze. Natura obdarzyła przy tym panów kilkoma asami w rękawie, dzięki którym odchudzanie może przyjść nieco łatwiej. Jednym z nich jest budowa anatomiczna. Mężczyźni, w porównaniu do kobiet mają do dyspozycji więcej masy mięśniowej. Działa ona na dwóch frontach – zarówno ogranicza miejsce na odkładanie się tkanki tłuszczowej, jak i odpowiednio pobudzona może znacznie szybciej ją spalać.

Drugim ważnym czynnikiem ułatwiającym nieco szybsze i lepsze pozbywanie się kilogramów jest też działanie androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Najważniejszy z nich, testosteron, reguluje szereg zachodzących w organizmie procesów, także metabolicznych. Ponieważ u mężczyzn gospodarka hormonalna spowalnia wraz ze starzeniem się wolniej, niż u kobiet, to właśnie panowie mają większe szanse na redukcję nadwagi, nawet w późniejszym wieku.

Jak tyją mężczyźni?

Mężczyzna tyje inaczej niż kobieta i odpowiada za to po prostu natura. O ile paniom doskwierać może tkanka odkładająca się wokół bioder, na brzuchu czy pośladkach, to panom zwykle nadmiar tłuszczu gromadzi się w formie otyłości brzusznej, sięgając ewentualnie także wyższych partii torsu (objaw związany z ginekomastią[linkowanie wewnętrzne do podstrony o ginekomastii], czyli przerostem gruczołów piersiowych).

Tyciu sprzyja przy tym wiele czynników zewnętrznych – najbardziej z pewnością styl życia. Spożywanie kalorycznego alkoholu (piwo stanowi przy tym wyjątkowo tuczący napój), mało odpoczynku czy też praca siedząca to z pewnością istotne przyczyny przybierania na wadze.

Wraz z wiekiem maleją także zdolności organizmu do szybkiego i prawidłowego metabolizowania tłuszczu. To oznacza, że im starszy jesteś, tym trudniej może przychodzić Ci redukcja tkanki tłuszczowej. Między innymi z tego względu warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia – chociażby w postaci dodatkowych zabiegów odchudzających w CrioLife.

Jak mężczyzna może schudnąć? Nie tylko ruch, ale też dieta!

Większość mężczyzn decydujących się na odchudzanie rzadko bierze pod uwagę zmianę diety, nastawiając się raczej na wzmożoną aktywność fizyczną. Siłownia, jazda na rowerze czy basen to tylko niektóre sposoby na poprawienie kondycji i zwalczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie jest to złe rozwiązanie, jednak jeśli pójdzie za tym również zmiana nawyków żywieniowych, efekty będą zwyczajnie szybsze i stabilniejsze – zminimalizujesz ryzyko efektu jojo.

Niestety, po 30-35 roku życia możliwości metaboliczne męskiego organizmu zaczynają spadać i zrzucenie wagi również staje się nieco trudniejsze. Do tego redukcja tkanki tłuszczowej nie polega na typowo „miejscowym” chudnięciu. Innymi słowy wszystkie Twoje działania niekoniecznie będą prowadziły do szybkiego zmniejszenia brzuszka czy wyszczuplenia ramion. Tutaj kierunkowo zadziałać możesz za to za pomocą zabiegów, pojedynczych lub w pakiecie, które świetnie odpowiedzą na Twoje oczekiwania.

Wspomaganie odchudzania – dla mężczyzny

Wspomaganie odchudzania za pomocą profesjonalnych zabiegów medyczno-pielęgnacyjnych nie powinno stanowić dla żadnego mężczyzny powodu do wstydu! Wręcz przeciwnie – nowoczesne rozwiązania Hi Tech, które wykorzystujemy w codziennej pracy z Klientami nie należą jedynie do kategorii metod kosmetologicznych. To złożone procesy oddziałujące kompleksowo na Twój organizm, zapewniające mu wsparcie tak w odchudzaniu, jak i wzmocnieniu naturalnych systemów regeneracyjnych czy odpornościowych.

W ramach zabiegów odchudzających dla mężczyzn oferujemy zarówno pojedyncze sesje, jak i pakiety zabiegowe w formie łączonej, w trakcie których indywidualnie dopasowujemy do siebie odpowiednie procedury, by uzyskać jeszcze lepszy wynik! 

Obecnie możesz zdecydować się na takie formy wspierania odchudzania dla mężczyzn, jak:

  • kriolipoliza kontrastowa – optymalna w przypadku objętościowego redukowania tkanki tłuszczowej, wykorzystująca zjawisko szoku termicznego,
  • krioterapia estetyczna – w formie zabiegów w specjalnym urządzeniu, zapewniającym bezpieczne obniżenie temperatury do momentu osiągnięcia punktu stymulującego organizm do odnowy,
  • kriostymulacja w postaci wymrażania komórek tłuszczowych – w trakcie której komórki są całkowicie niszczone i usuwane z organizmu,
  • elektrostymulacja mięśni – technologia EMS Medico wykorzystuje dwa rodzaje energii, by skutecznie spalać tłuszcz i rozbudowywać mięśnie,
  • drenaż limfatyczny – poprzez presoterapię stymulowane są naturalne procesy krążeniowe, które przyspieszają usuwanie toksyn, limfy czy złogów tłuszczowych.

Dlaczego warto korzystać z zabiegów odchudzających dla mężczyzn?

Nasze zabiegi i pakiety zabiegowe nie tylko wspomagać będą niwelowanie tkanki tłuszczowej, ale też pozwolą Twojemu ciału głęboko się zrelaksować i zrewitalizować. Szybko zauważysz nie tylko utratę centymetrów w obwodach, ale też docenisz coraz jędrniejszą, estetycznie napiętą skórę i wygładzone zmarszczki czy fałdy luźniejszej skory.

W naszej klinice oferujemy następujące terapie odchudzające:

To top