Loading...

Odchudzanie

Temat związany z odchudzaniem towarzyszy większości, jak nie wszystkim ludziom na świecie. W pewnym momencie swojego życia każdy z nas chce coś zmienić w swoim wyglądzie – nie jest zadowolony z widocznych oznak starzenia na twarzy lub też źle zaczyna czuć się ze swoim ciałem – nierzadko obarczonym lekką nadwagą lub, w skrajniejszych przypadkach, otyłością.

Najlepszą motywacją, by podjąć się odchudzania, zawsze będzie dbanie o zdrowie. Nadmiar tkanki tłuszczowej stanowi bowiem dodatkowe, niepotrzebne obciążenie dla organizmu. Nadwaga lub otyłość rzutuje tym samym nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim znacznie uderza w prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. 

Zdrowotna motywacja do odchudzania powinna iść w parze z odpowiednim przygotowaniem – warto zaplanować nie tylko regularną aktywność fizyczną, ale i oczywiście stosowną dietę. Niekiedy da się tego rodzaju plan przygotować samodzielnie, jednak przy dużej nadwadze lub problemach związanych z występującymi chorobami towarzyszącymi pomocna może okazać się konsultacja z dietetykiem lub lekarzem.

Nadwaga i otyłość – z czym się wiążą?

Poza znacznym obciążeniem organizmu, nadwaga czy otyłość wiążą się także z szeregiem innych, nieprzyjemnych skutków. 

Wielu osobom widoczny nadmiar tkanki tłuszczowej nie przeszkadza i w tym przypadku jest to kwestia bezdyskusyjna – każdy po prostu powinien czuć się dobrze we własnym ciele. Nie można jednak przy tym przemilczeć faktu, że nadmiar kilogramów bywa też przyczyną bardzo niskiej samooceny, złego samopoczucia. Nierzadko nadwaga staje się przyczyną stopniowego wycofywania z życia społecznego i izolowania się od dotychczasowych znajomych, hobby i innych form spędzania czasu.

W takich przypadkach negatywny obraz własnego ciała, połączony z niepewnością i narastającymi kompleksami prowadzić może nawet do powstawania zaburzeń psychicznych, takich jak depresja. Mając na uwadze dobrobyt naszych Klientów zawsze prosimy – dbajcie o siebie nie tylko pod kątem urody, ale też komfortu psychicznego i, w razie takiej konieczności, zawsze szukajcie specjalistycznej pomocy!

Jak schudnąć? 

Metod odchudzania jest tyle, co osób chcących z nich skorzystać. Z pewnością jednak do tych najpewniejszych należą zwyczajnie te najrozsądniejsze. Jak schudnąć w sposób pewny? Najlepszym sposobem będzie ograniczenie przyjmowanych kalorii połączone z intensywniejszą niż dotychczas aktywnością fizyczną

W Internecie triumfy święcą diety-cud, które zapewniają utratę wagi w ciągu paru dni. To mit, w dodatku niebezpieczny dla zdrowia. W wyniku ich stosowania najczęściej tracisz, ale wodę – stąd też wskazówki wagi nieco spadają. Jednak wracając do poprzedniego trybu życia, a nawet przechodząc na zdrową, zbilansowaną dietę możesz szybko zauważyć powrót do poprzedniej wagi (efekt jojo), a nawet kilka kilogramów więcej. Nie jest to wynik przytycia, jako takiego, ale dostosowywania się organizmu do nowych warunków.

Odchudzanie wiąże się, naturalnie, z redukcją tkanki tłuszczowej. To, że zostanie ona do pewnego stopnia wyeliminowana nie zawsze idzie w parze z jednoczesnym procesem obkurczania się nadmiernie rozciągniętej skóry. I to właśnie ryzyko utraty jędrności jest największym „zagrożeniem” szybkiego czy nieprzemyślanego odchudzania. Co więcej, luźne fałdy skóry zwisające wzdłuż ciała mogą nawet całkowicie przesłonić plusy wynikające ze zmniejszenia wagi ciała – są bowiem bardzo widoczne, nieestetycznie układają się pod ubraniem, a do tego powodować mogą odparzenia. 

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy związane z odchudzaniem różnymi metodami i kierowaniem się motywacją o różnym podłożu, koniecznie musimy podkreślić, że decyzja o poprawie zdrowia i redukcji kilogramów zawsze jest dobra. Ważne jest tylko prawidłowe podejście i przygotowanie. A z ofertą zabiegową CrioLife sprawiamy, że odchudzanie jest łatwe i… szybsze!

Szybkie odchudzanie – efektywne odchudzanie z użyciem krioterapii

Krioterapia estetyczna jest bezpieczną, skuteczną i bezbolesną metodą walki z nadmiarem kilogramów. W CrioLife wykorzystujemy szereg zabiegów opartych o działanie niskich temperatur, które łagodnie, ale efektywnie prowadzą do wymrażania komórek tłuszczowych – nawet tych naprawdę głęboko położonych.

W walce o zgrabną sylwetkę i jędrną skórę wspomagają nas oczywiście nowoczesne urządzenia marki Pagani. W przypadku aparatury Afrodyta możliwe jest wykonywanie zabiegów takich, jak kriolipoliza kontrastowa, która może zredukować objętość ciała nawet na poziomie kilkunastu centymetrów – właściwie bez wysiłku. Mówiąc zaś o kriolipolizie miejscowej z wykorzystaniem Cryo T-Shock należy wspomnieć, że redukcja w miejscu zabiegu wynosi nawet około 40% tkanki tłuszczowej.

Chcesz uderzyć w tłuszcz z całą mocą? Skorzystaj z pakietu zabiegów ogólnoustrojowej krioterapii estetycznej – w specjalnej kriokomorze spędzasz zaledwie kilka chwil, a efekt może zaskoczyć Cię na następnych kilka lat!

W walce z niedoskonałościami wykorzystujemy również zabiegi wspomagające. W naszych gabinetach możesz poddać się takim procedurom, jak drenaż limfatyczny, który poprzez łagodny ucisk tkanek usprawnia w nich krążenie krwi i limfy. Możesz też zdecydować się na serię zabiegów z użyciem fali uderzeniowej – jest to nawet wskazane przed procedurą kriolipolizy, ponieważ fala może łagodnie, wstępnie rozbijać komórki tłuszczowe, co usprawnia późniejszą ich eliminację poprzez działanie kriolipolizy.

Wzmocnienie tkanki mięśniowej – stymulacja EMS Medico

W CrioLife korzystamy także z technologii EMS Medico, która w bezinwazyjny sposób prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym pobudzaniu do pracy Twoich mięśni. Tego rodzaju procedury wykorzystują połączone działanie fali radiowej i HIFEM+. Innowacyjne rozwiązanie tego rodzaju umożliwia naturalną rozbudowę tkanki mięśniowej nawet po serii 4 zabiegów.

Łatwe odchudzanie – łatwe dbanie o skórę

Odchudzanie z wykorzystaniem zimna może być łatwiejsze i efektywniejsze. Do tego, dzięki stymulacji komórek za pomocą krioterapii estetycznej, zawczasu zadbasz o ujędrnienie skóry i przywrócenie jej prawidłowej gęstości. Poddając się zabiegom dostępnym w naszych pakietach pielęgnacyjnych przyspieszysz usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Zadzwoń lub napisz – znajdziemy najlepsze rozwiązanie!

W naszej klinice oferujemy następujące terapie odchudzające:

To top