Loading...

Odmładzanie dla mężczyzn

Proces starzenia się jest sprawiedliwy – dotyczy każdego, czyli również i mężczyzn. Jednak i w tym wypadku można dostrzec pewne różnice pomiędzy przebiegiem tego zjawiska u osób różnej płci. Wpływ ma na to w głównej mierze biologia człowieka i działanie poszczególnych układów wewnętrznych, w tym hormonalnego.

Chociaż starzenie się jest nieodwracalne, nie oznacza to, że nie można do pewnego stopnia go spowolnić. Liczy się przy tym zarówno samodzielna pielęgnacja w domu, jak i możliwość korzystania z bogatej oferty zabiegów przeciwstarzeniowych.

W jaki sposób starzeje się mężczyzna?

Podstawy procesu starzenia się są podobne tak u kobiet, jak i mężczyzn, przynosząc ostatecznie podobne rezultaty – spowolnienie metabolizmu, znaczne wyhamowanie procesów naturalnej regeneracji komórek i w konsekwencji także fizyczne symptomy w postaci zmarszczek, luźnej skóry czy utraty wyraźnego owalu twarzy. 

U mężczyzn, podobnie zresztą jak u kobiet, biologicznym czynnikiem odpowiedzialnym za występowanie oznak starzenia się organizmu są przede wszystkim hormony. Pierwsze skrzypce odgrywa u panów testosteron – związek organiczny o dużym zakresie działania. To on wpływa na libido, daje energię do działania, a także odpowiada za sprawny przebieg procesów metabolicznych. 

Oznaki starzenia u mężczyzny

Testosteron, jako podstawowy męski hormon płciowy utrzymuje się na dość wysokim poziomie, jednak do pewnego momentu. Wraz z andropauzą, określaną potocznie „męskim klimakterium”, stężenie testosteronu znacząco spada. Takie zjawisko wiąże się oczywiście z kilkoma wyraźnymi symptomami takimi, jak:

  • spadek energii, samopoczucia i chęci do podejmowania działań,
  • wyhamowanie libida i problemy z erekcją,
  • zmniejszenie siły fizycznej,
  • szybsze, nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej – w przypadku mężczyzn najintensywniej odkłada się ona w okolicy brzucha.

Androgeny są ponadto odpowiedzialne za utrzymanie w odpowiedniej kondycji włókien białkowych podtrzymujących napięcie skóry. Jednak, pomimo spadku poziomu testosteronu i innych hormonów, zmarszczki pojawiają się u mężczyzn znacznie później niż u kobiet. Wynika to z wewnętrznej budowy skóry – w tkance męskiej przeważają bowiem wiązania kolagenowe, za to znacznie mniej jest w niej wiązek elastyny. Z tego względu skóra mężczyzn pozostaje bardziej odporna na rozciąganie się – jest mniej elastyczna, zatem dłużej zachowuje gęstość. Paradoksalnie natomiast mniejsza ilość elastyny sprzyja występowaniu wyjątkowo głębokich bruzd – kiedy kolagenu robi się pod skórą coraz mniej, brakuje elementów mogących nieco uelastycznić skórę. Tym samym zmarszczki stają się wyjątkowo widoczne – rusztowanie w tkance podskórnej dosłownie zapada się i nie dochodzi do tak ścisłej odbudowy wiązań kolagenowych.

Czynniki sprzyjające szybszemu starzeniu się mężczyzn

Chociaż natura dała mężczyznom większe szanse na zachowanie młodego wyglądu, szereg czynników zewnętrznych może te możliwości skutecznie zaburzać. 

Ogromny wpływ na przebieg starzenia się u mężczyzn ma tryb życia. Mowa tu oczywiście o nadmiernym stresie połączonym z ciągłymi brakami snu, nieprawidłowej diecie czy pracy siedzącej (niski poziom aktywności fizycznej lub wręcz całkowity jej brak ma kluczowe znaczenie dla męskiego metabolizmu).

Kolejnym czynnikiem mogącym przyspieszać procesy starzeniowe u mężczyzn jest brak lub znaczny niedobór prawidłowej pielęgnacji. Męska cera również bywa kapryśna, może charakteryzować się zróżnicowanymi problemami, o które panowie niestety bardzo rzadko dbają. Tymczasem systematyczne stosowanie środków pielęgnacyjnych, najlepiej dobranych do rodzaju skóry i jej potrzeb działa jak profilaktyka przeciwstarzeniowa. Zadbana cera i dobrze pielęgnowana skóra całego ciała mogą przez długi czas zachować równomierny koloryt, gładkość i oczekiwaną gęstość. Do tego lepiej reagować będą na wszelkiego typu zabiegi, także krioterapeutyczne, wykonywane w przyszłości.

Zabiegi odmładzające dla mężczyzny

Wielu mężczyzn do tej pory uważa, że wszelkiego rodzaju zabiegi odmładzające związane są z chirurgiczną ingerencją, a co za tym idzie wiążą się z bólem, siniakami, a nawet koniecznością wzięcia zwolnienia lekarskiego. Panowie mogą też obawiać się przerysowanego, nienaturalnego efektu tego rodzaju procedur. 

Tymczasem należy rozgraniczać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z procedurami kosmetologiczno-medycznymi realizowanymi w CrioLife. Dzięki wykorzystywaniu najnowocześniejszych technologii oraz markowych, atestowanych urządzeń wszystkie zabiegi, w tym odmładzające skórę twarzy u mężczyzn są bardzo bezpieczne dla zdrowia, bezbolesne i nieinwazyjne. Nie pozostawiają blizn, nie wymagają stosowania znieczulenia i nie wywołują przykrych skutków ubocznych.

Lubisz konkretne działanie o wysokim poziomie efektywności? Skorzystaj z naszej oferty zabiegów łączonych w pakiecie[link do cennika]. Dlaczego jest to świetne rozwiązanie? Ponieważ poszczególne technologie doskonale się uzupełniają, co z kolei może znacznie przyspieszyć osiągnięcie przez Ciebie zamierzonego efektu. Jak to działa w praktyce?

Wybrać sobie, że chcesz stracić w pasie 8 centymetrów – bez intensywnych ćwiczeń, opierając się jedynie na zabiegach dostępnych w CrioLife. Możesz osiągnąć taki wynik wybierając pakiet łączący:

  • zabiegi wymrażania komórek tłuszczowych (Cryo T-Shock),
  • procedury fali uderzeniowej,
  • zabiegi EMS Medico, wykorzystujące elektrostymulację.

Uzupełnieniem całego pakietu mogą być do tego zabiegi oparte na krioterapii ogólnoustrojowej, które pobudzą do pracy cały organizm, poprawią nastrój i dodadzą świeżej energii!

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi redukujące zmarszczki:

To top