Loading...

Modelowanie owalu twarzy u mężczyzn

Z pewnością męska twarz kojarzy się przede wszystkim z bardzo wyraźnie zaznaczonymi rysami, w tym z nieco kwadratową szczęką czy zarysowanymi kośćmi policzkowymi. Tymczasem u panów, podobnie jak i u kobiet, może dochodzić do zaburzenia na linii owalu twarzy, która traci swoje charakterystyczne cechy. W jaki sposób można temu przeciwdziałać i jak poprawić kontur twarzy, gdy już dojdzie do jego zaburzenia?

Utrata konturu twarzy u mężczyzn – skąd się bierze ten problem?

Dla wielu mężczyzn, nawet jeśli się do tego nie przyznają, wygląd jest ważny i zależy im na zachowaniu młodości przez możliwie najdłuższy czas. Z tego powodu, gdy kontur twarzy ulega rozmyciu i traci wyrazistość, panowie próbują przywrócić pierwotny owal i wyraźne rysy. Skąd jednak bierze się problem tego rodzaju?

Niestety, także w przypadku zaburzenia na linii owalu twarzy u mężczyzn, główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest starzenie się. Chociaż u panów proces ten przebiega nieco inaczej (i wolniej) niż u kobiet, to jednak jego wyniki są znacznie bardziej widoczne. Pojawiają się charakterystyczne „chomiki”, czyli poluźniona skóra w okolicy policzków, do tego tkanka opinająca do tej pory żuchwę również ulega rozciągnięciu i w dużym stopniu zaczyna zaburzać kontur całej twarzy. Do tego brać należy pod uwagę grawitację, która nie oszczędza nikogo – mniej jędrna skóra, pozbawiona gęstości charakterystycznej dla młodych ludzi stopniowo opada niżej, również wpływając na zarys owalu twarzy. 

Niemałe znaczenie i wpływ na utratę owalu twarzy u mężczyzn może mieć również waga. Wraz z odkładającym się nadmiarem tkanki tłuszczowej może dochodzić do zaburzania wyrazistych, męskich rysów twarzy. Nieregularne rozmieszczenie komórek tłuszczowych prowadzi do zacierania się linii podbródka (który dodatkowo może się „podwoić”), a w konsekwencji nadaje twarzy zmęczony wygląd i odbiera wyrazistość.

Paradoksalnie, także szybka i znaczna utrata wagi, czyli gwałtowne chudnięcie, które nie idzie w parze ze wzmożoną aktywnością fizyczną, może doprowadzić do podobnych rezultatów – nadmiar skóry pozostałej po redukcji tkanki tłuszczowej zaczyna opadać, co zaburza w konsekwencji owal Twojej twarzy.

Opadający owal a męskie rysy twarzy

Męskie rysy twarzy postrzegane są zazwyczaj jako dość wyraźne, z zaznaczonymi najbardziej charakterystycznymi elementami – czyli żuchwą, linią brwi czy kości policzkowych. Wpływ na maskulinizację twarzy mają geny, ale też tryb życia – im lepiej się odżywiasz, więcej aktywności fizycznej uprawiasz i dbasz o skórę także za pomocą odpowiedniej pielęgnacji, tym dłużej możesz zachować wyrazisty, męski owal twarzy.

Opadający owal twarzy, jak już wspomnieliśmy, zaburza męskie rysy twarzy. Jeśli do tego często wystawiasz swoją skórę na działanie promieniowania słonecznego, palisz papierosy czy często pijesz alkohol, jedynie przyspieszasz ten proces!

Zabiegi na owal twarzy u mężczyzny

Jeżeli utrata wyrazistego owalu twarzy niepokoi Cię i sprawia, że czujesz się mniej pewny siebie, w CrioLife możesz poddać się zabiegom, które w bezbolesny sposób, bez użycia skalpela i jakiejkolwiek fizycznej ingerencji w ciągłość skóry poprawią gęstość tkanki i wpłyną na ujędrnienie skóry twarzy.

Flagowymi zabiegami są procedury przeprowadzane z wykorzystaniem urządzenia Cryo T-Shock marki Pagani. Aparatura ta, wykorzystując technologię szoku termicznego, w naturalny sposób pobudza procesy metaboliczne. Stymuluje także produkcję kolagenu oraz przyspiesza procesy odnowy komórkowej.

Na obszarach wyjątkowo delikatnych, czyli na twarzy oraz szyi stosujemy protokół zabiegowy Face Lift, ściśle ukierunkowany na poprawę owalu twarzy. Stymulowanie skóry w tych rejonach prowadzi do niemal natychmiast odczuwalnego zagęszczenia tkanki – kontur twarzy staje się wyraźniejszy już po pierwszym zabiegu. Regularne poddawanie się temu nieinwazyjnemu liftingowi wpływa także na ogólną poprawę jakości skóry, prowadzi do jej wzmocnienia i odbudowy na głębokim poziomie.

Chcesz poprawić nie tylko opadający owal twarzy, ale też wzmocnić całe ciało i przemiany komórkowe do tego stopnia, by odmłodzić skórę i poprawić samopoczucie? W takim wypadku świetnym wyborem będą regularne sesje krioterapii. Niska temperatura, oddziałująca na organizm przez krótki czas, może skutecznie zwalczać różne mankamenty urody, świetnie wpływając również na kondycję fizyczną. 

Korekcja owalu twarzy u mężczyzn – jak poprawić męskie rysy twarzy w inny sposób?

O ujędrnienie skóry twarzy, a co za tym idzie na poprawę męskich rysów twarzy i korekcję opadającego owalu możesz zadbać także na inne sposoby. Ogromne znaczenie ma tutaj profilaktyka i stosowanie domowej pielęgnacji. Wspomóc możesz ją za pomocą wyjątkowych akcesoriów kosmetologicznych – takich jak naturalne kamienie Gua Sha do masażu skóry. Efekty mogą naprawdę Cię zaskoczyć!

Jeśli jesteś za to fanem połączenia przyjemnego z pożytecznym, skorzystaj z przeprowadzanych w CrioLife masaży twarzy. Prym wiedzie w tym przypadku japońska sztuka masowania Kobido – każdy, kto chociaż raz poddał się temu zabiegowi i zobaczył (a właściwie odczuł) jego efekty zastanawia się, dlaczego nie zdecydował się na masaż Kobido wcześniej!

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi modelujące owal twarzy:

To top