Loading...
Fizjoterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapia

Chcesz zachować młodość i dobre zdrowie jak najdłużej? W CrioLife mamy podobne plany! Dlatego już teraz zachęcamy do sprawdzenia oferty zabiegów fizjoterapeutycznych, które, wykorzystując znane już urządzenia kosmetologiczne, pozwalają na optymalne zadbanie o obie te strefy: urodę oraz zdrowie.

Oferta zabiegów z zakresu rehabilitacji czy fizjoterapii realizowana jest przez specjalistów z wieloletnim stażem zawodowym, dysponujących niezbędną wiedzą medyczną. W ramach świadczonych usług zapewniamy dostęp do bogatej oferty pojedynczych zabiegów, jak i w razie takiej potrzeby jesteśmy gotowi opracować kompleksowy plan terapii, wykorzystujący wzajemnie uzupełniające się procedury fizjoterapeutyczne.

Fizjoterapia z użyciem krioterapii

W CrioLife stawiamy na metody związane z leczeniem zimnem, a mówiąc dokładniej, na procedury oparte na niskich temperaturach oddziałujących całościowo na organizm człowieka. Miejscowe lub ogólnoustrojowe działanie zimna stanowi doskonałą metodę usprawniającą krążenie krwi, ale też sposób na łagodzenie aktywnych stanów zapalnych.

Terapie kriogeniczne opierają się na zapewne znanej każdemu zasadzie, w której chłodne okłady czy miejscowe zamrażanie tkanki za pomocą specjalnych preparatów prowadzi do szybkiego zniwelowania bólu oraz obrzęku. W przypadku krioterapii mówimy oczywiście o działaniu znacznie szerszym i skuteczniejszym, a także o możliwości skierowania terapii na bardzo konkretny problem.

Ogromną zaletą zarówno metod kriogenicznych, jak i dostępnych w naszym pakiecie zabiegów uzupełniających jest ich wszechstronność. W zależności od potrzeb poszczególne protokoły zabiegowe można bowiem zastosować nie tylko względem określonego problemu zdrowotnego, ale też w przypadku zarówno ostrych, nagłych stanów bólowych, jak i stanów przewlekłych, związanych nawet z wieloletnim już urazem czy schorzeniem. 

Co więcej, zabiegi rehabilitacyjne nie są skierowane jedynie do osób zawodowo uprawiających sporty. Jesteśmy otwarci na każdego Pacjenta, w tym na osoby chorujące przewlekle czy walczące od długiego czasu z nieprawidłowo leczonymi kontuzjami i zwyrodnieniami. Nasze zabiegi mogą zostać odpowiednio dobrane także pod kątem rehabilitacji po zabiegu chirurgicznym czy też stanowić wsparcie w fizjoterapii chorób przewlekłych różnego pochodzenia. 

Czy chłód leczy? Niskie temperatury w walce o zdrowie

Głębokie stymulowanie tkanek mięśniowych, stawowych i kostnych przez krótkotrwałe oddziaływanie niskich temperatur sprawiło, że krioterapia ogólnoustrojowa oraz zabiegi pokrewne stały się nieodłącznym elementem medycyny sportowej oraz terapii regenerujących dla osób z zaburzeniami narządu ruchu na wielu płaszczyznach. 

Skuteczność fizjoterapii z zastosowaniem zimna uzależniona jest od dokładnego wywiadu z Pacjentem i ustalenia wszelkich przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu lub pakietu zabiegowego. Z pewnością potwierdzona nadwrażliwość na niskie temperatury, a także niektóre rodzaje schorzeń czy stosowane leki oraz inne terapie mogą wykluczyć możliwość realizacji konkretnego protokołu. Zawsze jednak nasi specjaliści starają się dobierać takie rozwiązania, które dla Klienta pozostają bezpieczne i nadal skuteczne w walce o odzyskanie zdrowia. 

Ogromną zaletą zabiegów terapeutycznych CrioLife jest wysoki poziom bezpieczeństwa Pacjenta. Wszystkie realizowane przez nas procedury stanowią bowiem nieinwazyjne metody odziaływania na organizm. W ten sposób, bez ryzyka, jakie niesie ze sobą na przykład zabieg chirurgiczny, możesz wpływać na poprawę stanu zdrowia. Do tego, dzięki opracowaniu przystępnej formy stosowania naszej aparatury, rehabilitacja staje się znacznie mniej obciążająca dla organizmu niż klasyczne ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Z takich względów poszczególne, dobrane do danego przypadku zabiegi są bezpieczną alternatywą dla metod tradycyjnych również w przypadku osób o znacznie ograniczonej sprawności ruchowej.

Wszechstronna oferta rehabilitacyjna CrioLife

Filarem naszej oferty zabiegów fizjoterapeutycznych jest oczywiście leczenie kriogeniczne. W ramach terapii zimnem dostosowujemy do Twoich potrzeb konkretne technologie i metody, wśród których wyróżnić należy krioterapię ogólnoustrojową (kriosauna) – o bardzo uniwersalnym działaniu, świetnie sprawdzającą się tak w przypadku stanów zapalnych narządu ruchu, jak i w schorzeniach zwyrodnieniowych, chorobach przewlekłych (także o nieustalonej przyczynie) oraz we wszelkiego typu zespołach bólowych.

W centrum CrioLife Klienci korzystają z nowoczesnej kriosauny Cryomed One, przystosowanej do bezpiecznego prowadzenia terapii kriogenicznych. Urządzenie wykorzystuje ciekły azot, a jego specjalna konstrukcja zapewnia użytkownikowi możliwość swobodnego oddychania powietrzem z otoczenia.

Fizjoterapia uzupełniająca

Krioterapia ogólnoustrojowa, zgodnie z nazwą, może działać kompleksowo na całe ciało, prowadząc jednocześnie do regeneracji czy stymulacji procesów naprawczych dla miejscowych ognisk zapalnych. Zabiegi uzupełniające procedury kriogeniczne stanowią dodatkowe wsparcie i mogą przyczynić się do szybszej poprawy stanu zdrowia i znacznie lepszego łagodzenia ewentualnych dolegliwości towarzyszących schorzeniom. 

W przypadku rehabilitacji takich schorzeń, jak niewydolność żył, zwyrodnienie stawów czy dna moczanowa wysoki profil skuteczności wykazuje terapia za pomocą drenażu limfatycznego. Regularne, miarowe uciskanie tkanek przez specjalne rękawy działa jak głęboki masaż. Ciało zostaje w ten sposób pobudzone do intensywnego działania – wzmaga się stymulacja układu krwionośnego i limfatycznego. Tego rodzaju procedury mogą być z powodzeniem stosowane również w przypadku terapii pooperacyjnej. 

Jedną z ciekawszych metod przywracania sprawności i walki z bólem jest fala uderzeniowa. W tym zabiegu na tkanki oddziałuje fala akustyczna wykorzystująca okresowe wahania ciśnienia. Falą uderzeniową można działać na wybrane, konkretne obszary ciała wymagające terapii. Ogromnym plusem jej stosowania jest szybka redukcja dolegliwości bólowych oraz stymulacja naturalnych procesów odnowy tkanek.

Rehabilitacje – sprawdź pozostałe usługi

To top