Loading...

Jak przygotować się do zabiegu kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy to skuteczny, bezpieczny i bezbolesny sposób walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Przeprowadzany przez specjalistę pozostaje metodą o bardzo niskim ryzyku występowania powikłań pozabiegowych. Istotne jest przy tym jednak prawidłowe przygotowanie się do kriolipolizy oraz ścisłe przestrzeganie przeciwwskazań, o których poinformuje Cię nasz specjalista.

Umów wizytę konsultacyjną ze specjalistą CrioLife

Jeżeli do tej pory nie udało Ci się skorzystać z zabiegu, masz pytania dotyczące całej procedury i chcesz wiedzieć, jak przygotować się do kriolipolizy, zapraszamy na konsultację ze specjalistą CrioLife. Dlaczego jest to dobry pomysł?

W trakcie wizyty konsultacyjnej specjalista przeprowadzi bardzo szczegółowy wywiad, w trakcie którego ustali, czy możliwe jest przeprowadzenie kriolipolizy. Poinformuje Cię również o przebiegu procesu, możliwych do osiągnięcia rezultatach czy odczuciach, których możesz się spodziewać. Dzięki konsultacji ze specjalistą CrioLife będziesz mieć szansę odpowiednio przygotować organizm do kriolipolizy.

Kriolipoliza a kosmetyki – o tym pamiętaj!

Bardzo ważnym zaleceniem związanym z odpowiednim przygotowaniem się do zabiegu kriolipolizy jest zaprzestanie stosowania kosmetyków na obszarze ciała, który będzie poddawany procedurze. Warto przynajmniej na 24 godziny przed wizytą odstawić na bok wszelkiego rodzaju balsamy czy kremy, ale też mgiełki, mleczka czy perfumy. Ta zasada dotyczy również korzystania z kosmetyków po zabiegu. Dobę po nim nie nakładaj preparatów na skórę!

Obok kosmetyków stosowanych zewnętrznie, istnieją także preparaty przyjmowane doustnie, których działanie również może wpływać na przebieg zabiegu oraz jego rezultaty. Z tego względu, również na około 24 godziny przed zabiegiem kriolipolizy, o ile jest to oczywiście możliwe, unikaj przyjmowania suplementów diety, a także środków, które mogą rozrzedzać krew. Należą do nich, na przykład, Aspiryna. Również niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwbólowe mogą niekorzystnie wpływać na organizm w trakcie przeprowadzania zabiegu kriolipolizy.

Uwaga! Nie wolno również opalać się w okresie 5 dni przed oraz 5 dni po kriolipolizie. Dotyczy to zarówno korzystania z solarium, jak i naturalnego opalania. Nie jest zatem zalecane przeprowadzanie zabiegu w czasie przed lub po planowanym urlopie czy podobnej aktywności.

Co spożywać, a czego unikać przed kriolipolizą?

Nie jest wskazane spożywanie jedzenia bezpośrednio przed samym zabiegiem. Na około 3 – 4 godziny przed kriolipolizą koniecznie unikaj ciężkostrawnych posiłków. Najlepiej będzie, jeśli ograniczysz węglowodany, głównie w postaci cukrów prostych. Wskazane jest natomiast przyjmowanie płynów – najlepiej czystej, niegazowanej wody. Zadbaj o nawodnienie również po zabiegu!

Przed przystąpieniem do sesji kriolipolizy należy również zaprzestać spożywania alkoholu. Może on bowiem działać podobnie, jak leki rozrzedzające krew – wówczas, po zabiegu, na skórze mogą pojawiać się wybroczyny, a ewentualna opuchlizna będzie silniejsza i dłużej zajmie jej obkurczanie.

Przygotuj się na zmiany na lepsze

Dlaczego kriolipoliza jest tak polecanym zabiegiem? Ponieważ efekt są, dosłownie, zdumiewające! Dlatego, poza przygotowaniem się do samej procedury, przygotuj się również na zmiany na lepsze!

Bezpośrednio po przeprowadzeniu kriolipolizy skóra może pozostawać delikatnie zaczerwieniona, ewentualnie nieco tkliwa, jednak bez wpływu na codzienne funkcjonowanie. A po około czterech tygodniach zaczniesz zauważać pierwsze efekty. W tym czasie organizm zacznie stopniowo usuwać wymrożone komórki tłuszczowe, czego rezultatem będzie wysmuklenie sylwetki i trwałe pozbycie się „boczków”, spłaszczenie brzucha czy ujędrnienie ud!

Kriolipoliza jest doskonałą metodą trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, alternatywą dla wielogodzinnych treningów czy restrykcyjnej diety – redukcja tłuszczu osiąga poziom nawet 40%, przy zachowaniu wskazań specjalisty i poddaniu się pełnemu pakietowi zabiegowemu.

To top