Loading...

Jak krioterapia estetyczna pomaga nowoczesnym mężczyznom?

skutecznym usuwaniem tkanki tłuszczowej

Żyjemy w czasach, w których, na szczęście, pielęgnacja i zdobycze medycyny estetycznej są chętnie wybierane również przez męską część populacji! Skoro już Panowie decydują się na dbanie o swój wygląd oraz zdrowie, warto robić to skutecznie i z głową – zatem polecić w tym zakresie można krioterapię estetyczną, która świetnie pomaga nowoczesnym mężczyznom.

Krótka charakterystyka krioterapii estetycznej

Krioterapia to metoda stymulacji organizmu, znana i ceniona już od wieków, a od lat wykorzystywana oficjalnie w medycynie. Obok typowo leczniczych właściwości, nie można pominąć także wpływu zimna na stymulację procesów regeneracji tkanek – również skóry, w kontekście pielęgnacji jej wyglądu.

W przypadku krioterapii estetycznej wykorzystuje się wpływ niskiej temperatury na regulację procesów zachodzących w organizmie. Terapia zimnem wpływa bowiem na pobudzanie naturalnej regeneracji komórek – które, dzięki miejscowemu schłodzeniu, aktywują procesy podobne do tych, jakie zachodzą w przypadku stanów zapalnych – czego wynikiem jest odnowa komórkowa, wzmocnienie naturalnych barier ochronnych, ale też pobudzenie produkcji nowych włókien kolagenowych czy elastynowych.

Terapia zimnem, którą wykorzystuje się w krioterapii estetycznej, ma na celu pobudzanie tak krążenia krwi, jak i wspomnianych wyżej procesów regeneracyjnych. Organizm, wystawiony na ekstremalnie niskie dla niego temperatury, uaktywnia receptory termiczne, które wysyłają sygnał do mózgu, mający na celu pobudzenie układu nerwowego tak, by niejako przekierował siłę krążenia krwi do obszarów narażonych na nadmierne ochłodzenie. Mówiąc w dużym skrócie – krioterapia pozwala na lepsze ukrwienie najważniejszych narządów, by je w ten sposób ochronić. Do mózgu, ale też serca, nerek czy wątroby dociera zatem więcej tlenu, a szybciej krążąca krew jest w stanie efektywniej wypłukiwać toksyny i zbędne pozostałości przemiany materii.

Po sesji krioterapeutycznej organizm stopniowo wraca do poprzedniego stanu – jednak w tym czasie dochodzi do aktywowania się procesów gojenia – zwłaszcza w głęboko położonych tkankach. Wpływa to zarówno na poprawę wyglądu, na przykład skóry, jak również na łagodzenie różnego rodzaju dolegliwości bólowych.

Jakie defekty można zwalczyć z pomocą krioterapii estetycznej?

Krioterapia estetyczna, jako metoda nie tyle lecznicza, co pielęgnująca, to fantastyczny sposób na poprawę wyglądu bez konieczności poddawania się klasycznym zabiegom chirurgicznym. Tym samym, w odróżnieniu od wielu innych technik i metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej, krioterapia pozostaje formą nieinwazyjną – potrafi zdziałać cuda bez użycia skalpela i długiej, bolesnej rekonwalescencji. Co więcej krioterapia estetyczna oferuje bardzo szerokie spektrum działania – począwszy od wymrażania tkanki tłuszczowej (kriolipoliza), po redukcję zmarszczek czy modelowanie owalu twarzy.

W krioterapii estetycznej stosowane są nowoczesne urządzenia. Aparatura taka, jak Cryo T-Shock, pozwala na bardzo wszechstronne wykorzystanie, zapewniając Pacjentom szybkie, widoczne efekty terapeutyczne i kosmetyczne.

Obecnie krioterapię estetyczną można wykorzystać przy:

  • redukcji tkanki tłuszczowej (zwłaszcza z miejsc, z których trudno jest się jej pozbyć, przy czym efekty pozostają trwałe – wymrożone komórki tłuszczowe ulegają obumarciu i są usuwane z organizmu),
  • liftingu – kriolifting pozwala wygładzić zmarszczki, ujędrnić skórę i przywrócić jej zdrowy, bardziej jednolity koloryt,
  • łagodzeniu wykwitów związanych z trądzikiem różowatym,
  • niwelowaniu blizn (tak potrądzikowych, jak i po urazach czy zabiegach),
  • zwalczaniu cellulitu.

 W przypadku krioterapii estetycznej stricte dla mężczyzn, wspomnieć warto o zastosowaniu jej w redukcji ginekomastii czy „piwnego brzuszka”.

Jak krioterapia estetyczna wpisuje się w potrzeby mężczyzn?

Wielu mężczyzn nie przepada za długimi sesjami zabiegów kosmetologicznych, nie zawsze są także przekonani do stosowania specjalistycznych kosmetyków, iniekcji i podobnych, bardziej inwazyjnych metod. Właśnie dlatego krioterapia estetyczna może okazać się tak dobrym rozwiązaniem dla pacjentów płci męskiej.

Do najistotniejszych zalet, z punktu widzenia Panów, krioterapii estetycznej i zabiegów z jej zakresu należy:

  • krótki czas trwania zabiegu – zazwyczaj jeden zabieg krioterapii estetycznej trwa od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu minut, w zależności od rodzaju procedury,
  • brak okresu rekonwalescencji – ponieważ w krioterapii estetycznej nie dokonuje się inwazyjnych działań na ciele człowieka, nie pozostają po niej blizny, szwy i inne uszkodzenia skóry, które mogłyby wywoływać dyskomfort czy wymagać długiej rehabilitacji,
  • krioterapia estetyczna zatrzymuje oznaki starzenia – i to w bardzo krótkim czasie; nie jest konieczne długotrwałe stosowanie kosmetyków czy ciągłe powtarzanie zabiegów kosmetologicznych – już po pierwszym zabiegu aktywowane są procesy regeneracyjne organizmu.

Poznaj zabiegi krioterapii estetycznej stworzone dla mężczyzn

Oferta zabiegów z zakresu krioterapii estetycznej dla mężczyzn jest naprawdę szeroka. Przede wszystkim warto wymienić tutaj procedury związane ze skutecznym usuwaniem tkanki tłuszczowej (kriolipoliza), także z miejsc naturalnie trudnych do kształtowania ćwiczeniami czy dietą (boczki, tkanka tłuszczowa w okolicy trzewnej, drugi podbródek).

Na uwagę zasługują ponadto zabiegi odmładzające dla mężczyzn, związane również z modelowaniem owalu twarzy czy usuwaniem worków pod oczami.

To top