Loading...

Worki pod oczami – problem także u mężczyzn

Wyraźne worki pod oczami, idące niekiedy w parze z widocznym zacienieniem to mankament, na który mężczyźni szybko zwracają uwagę. Nie da się bowiem ukryć, że w bardzo nieestetyczny sposób wpływa on na cały wyraz twarzy – staje się ona wizualnie zmęczona, sprawia wrażenie podpuchniętej i niezdrowej. Skąd biorą się worki pod oczami u mężczyzn i czy można im przeciwdziałać lub skutecznie się ich pozbyć?

Worki pod oczami u mężczyzn – skąd się biorą?

Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i wrażliwa – także u mężczyzn. Z tego względu wszelkie nieprawidłowości pojawiające się w tym rejonie twarzy stają się niemal od razu widoczne i, paradoksalnie, rzucają się w oczy osobom postronnym.

Worki pod oczami przyjmują dość charakterystyczną formę. W okolicy dolnej powieki pojawia się obrzęk, zwykle miękki w dotyku i w ogólnym rozrachunku nie sprawiający ani bólu, ani też nie utrudniający codziennego funkcjonowania (jeżeli towarzyszy mu zaczerwienienie oczu, łzawienie, pieczenie czy ból, przyczyną może być zakażenie bakteryjne lub alergia – w takiej sytuacji koniecznie zwróć się po poradę lekarską!). 

Jedną z przyczyn występowania charakterystycznych worków pod oczami u mężczyzn jest zjawisko gromadzenia się limfy i nadmiaru wody. Substancje te mogą tymczasowo odkładać się właśnie w okolicy dolnej powieki. Zastój spowodowany może być zaburzeniami w prawidłowym funkcjonowaniu drobnych naczynek limfatycznych i krwionośnych, ale też trybem życia. Niewielka ilość snu, stres i zmęczenie, ale też niezdrowa dieta (z dużą ilością soli i cukru) sprzyjać mogą częstym obrzękom pod oczami.

Worki pod oczami mogą wystąpić u Ciebie także po wpływem naturalnego zjawiska, jakim jest starzenie się. Nie jest to z pewnością pocieszające, jednak nawet w tej sytuacji zawsze istnieje skuteczny sposób na niwelowanie oznak tego rodzaju – o czym przeczytasz nieco niżej. 

Przepukliny tłuszczowe pod oczami u mężczyzn

Brzmi nieco strasznie, ale nadal mówimy tu o zmianach nazywanych potocznie workami pod oczami. W tym jednak przypadku za ich wystąpienie odpowiadają komórki tłuszczowe, które na skutek osłabienia mięśni zlokalizowanych wokół oczodołów stopniowo przesuwają się niżej i „osiadają” pod oczami. Dodatkowo skóra, tracąca wraz z wiekiem gęstość i napięcie, staje się pod powiekami znacznie luźniejsza, tworząc wolną przestrzeń, w której poza adipocytami gromadzić się mogą także składniki przemiany materii czy nadmiar wody.

Musisz także wiedzieć, że worki pod oczami mogą w określonych przypadkach wiązać się nie tylko z trybem życia czy starzeniem się, ale też stanowić mogą objaw choroby. Wśród schorzeń, których symptomem jest charakterystyczny obrzęk pod oczami należy wymienić, przede wszystkim:

  • kłopoty z tarczycą (najczęściej jest to jej niedoczynność lub przewlekły stan zapalny w postaci Hashimoto),
  • cukrzycę lub stan przedcukrzycowy,
  • schorzenia nerek i układu moczowego.

Jeśli zatem worki pod oczami wystąpiły u Ciebie dość niespodziewanie i nie możesz łączyć ich z trybem życia czy wiekiem, a do tego towarzyszy Ci pogorszenie samopoczucia, również zalecamy konsultację medyczną!

Jak pozbyć się worków pod oczami u mężczyzn?

Możliwość skutecznego zniwelowania worków pod oczami uzależniona jest w dużym stopniu od przyczyny ich powstania. Obrzęki związane z małą ilością snu czy długą pracą przed monitorem będą stosunkowo łatwe do złagodzenia. Na taką opuchliznę pomoże chłodny okład, wszelkiego rodzaju żele i rollery chłodzące czy nawet niektóre kosmetyki (zawierające arnikę czy wyciąg z kasztanowca) przyniosą dość szybko oczekiwany rezultat.

Przepukliny tłuszczowe pod oczami są już formami trwalszymi, których możesz nie dać rady usunąć samodzielnie, a jedynie do pewnego stopnia je złagodzić. Tutaj wskazane są automasaże, przyjmowanie dużej ilości płynów oraz regularne stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji za pomocą kosmetyków dostosowanych do konkretnych potrzeb skóry.

Najlepszą metodą pozwalającą pozbyć się worków pod oczami u mężczyzn będzie poddanie się zabiegom wykorzystującym zalety krioterapii.

Skuteczne usuwanie worków pod oczami u mężczyzn

Chłód to doskonałe lekarstwo na opuchnięcia i obrzęki każdego rodzaju – także te zlokalizowane pod oczami. W CrioLife doskonale o tym wiemy – co więcej, mamy też spore doświadczenie w jego stosowaniu, oczywiście w bardzo profesjonalnym stylu.

Na problem worków pod oczami u mężczyzn proponujemy zabiegi krioliftingu, realizowane z wykorzystaniem urządzenia Cryo T-Shock. Jak wiesz, skóra pod oczami jest bardzo delikatna, zatem i podobnego charakteru są zabiegi wykonywane w tym rejonie. Podczas zabiegu starannie dobieramy parametry pracy aparatury, aby jej działanie nie wywołało ani bólu, ani żadnych skutków ubocznych. 

Prawidłowo przeprowadzony zabieg liftingujący skórę za pomocą zimna może już za pierwszym razem częściowo i w widoczny sposób ograniczyć opuchliznę i sprawić, że obrzęk stanie się mniej uciążliwy. Zawsze dobrym pomysłem wydaje się korzystanie z całej serii zabiegów – do czego zachęcamy każdego Klienta. 

Manualna walka z obrzękami pod oczami

Pod skórą dolnej powieki mogą gromadzić się toksyny, limfa, nadmiar wody czy komórki tłuszczowe. Usprawnienie pracy układu krwionośnego prowadzi do przyspieszania procesów związanych z naturalnym usuwaniem takich elementów z tkanki podskórnej. Odpowiednia stymulacja mięśni twarzy stanowi doskonałe wsparcie dla samooczyszczania się organizmu.

Właśnie z tej przyczyny jednym z bardzo polecanych zabiegów jest masaż Kobido, wykorzystujący techniki opracowane przez japońskich mistrzów. Wykonywany regularnie przez doskonale wykwalifikowanych masażystów nie tylko przywraca skórze sprężystość, ale przede wszystkim pozwala nawet głęboko położonym tkankom szybciej się regenerować. 

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi cienie i worki pod oczami:


To top