Nie da się ukryć, że to właśnie technologie krioterapeutyczne, czy też może metody kriogeniczne stanowią podstawowe rozwiązania medyczne stosowane w CrioLife. Wychodzimy bowiem z założenia, że krioterapia jest odpowiedzią na wiele przypadłości – jej działanie jest na tyle uniwersalne i wszechstronne, że może znaleźć zastosowanie na wielu polach (medycznym, fizjoterapeutycznym, pielęgnacyjnym).
O leczeniu zimnem, a raczej o jego skuteczności, wiedzieli już starożytni – schładzanie, jako sposób na ograniczenie bólu czy obrzęków stosowali Egipcjanie, a Hipokrates zalecał zimne okłady na zahamowanie krwawienia. Do wiedzy tej powrócono jednak stosunkowo niedawno, bo dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku, w Japonii. W ostatnich latach popularność kriogeniki ciągle rośnie, a zabiegi wykorzystujące właściwości niskich temperatur weszły do powszechnej oferty medyczno-kosmetologicznej.
Dlaczego technologie kriogeniczne są tak korzystne?
W przypadku technologii kriogenicznych należy podkreślić, że wszystkie urządzenia oraz protokoły zabiegowe opierające się na jej działaniu wykorzystują naturalne reakcje fizjologiczne organizmu na krótkotrwałą ekspozycję na działanie niskich temperatur.
Należy mieć świadomość, że kriogenika oddziałuje na ciało człowieka na wielu poziomach. Zimno, osiągające w przypadku tego rodzaju technologii poziom nawet -180 stopni Celsjusza, pobudza do szybszego działania procesy fizjologiczne, stymuluje komórki i tkanki do aktywnej regeneracji i odbudowy. Niska temperatura, nawet w krótkim czasie (czas trwania zabiegów z zakresu krioterapii nie przekracza zazwyczaj 3 do 5 minut), za to stosowana regularnie działa:
- przeciwbólowo,
- redukująco na aktywne stany zapalne,
- wzmacniająco i pobudzająco na układ immunologiczny,
- regulująco na układ hormonalny,
- odmładzająco,
- redukująco na tkankę tłuszczową.
Zalet tego rodzaju technologii można wymienić znacznie więcej, jednak najlepszym sposobem na dostrzeżenie korzyści jest po prostu skorzystanie z wybranego zabiegu lub pakietu zabiegowego. W ten sposób przekonasz się – dosłownie i w przenośni – na własnej skórze, jakich rezultatów możesz się spodziewać.
Technologia leczenia zimnem – dla kogo?
Technologie wykorzystujące niskie temperatury w celach terapeutycznych, leczniczych czy pielęgnacyjnych i odchudzających są bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Zasadniczo możliwe jest stosowanie ich u większości Klientów. Polecamy je nie tylko sportowcom – to metody skierowane do każdego, kto szuka wsparcia w naturalnej odbudowie organizmu czy też skutecznych sposobów na głęboką odnowę biologiczną na poziomie komórkowym.
W określonych przypadkach korzystanie z technologii leczenia zimnem może być niewskazane, a nawet całkowicie wykluczone. Wśród nich wymienia się, na przykład:
- choroby nowotworowe,
- schorzenia układu krążenia i sercowo-naczyniowego,
- nadciśnienie tętnicze (zaawansowane),
- niedoczynność tarczycy (także Hashimoto),
- arytmia,
- stan po zawale,
- nadmierna potliwość ciała.
Przed każdym zabiegiem wykorzystującym technologie kriogeniczne obowiązuje konsultacja ze specjalistą. Na podstawie uzyskanych danych możliwe będzie ustalenie zasadności danej procedury lub też wykluczone zostanie jej przeprowadzenie. Jeżeli tak się stanie, dopełnimy wszelkich starań, by dobrać innego rodzaju zabiegi, bezpieczne w przypadku schorzeń i problemów, z którymi się zmagasz.