Loading...
Rozstępy, usuwanie rozstępów Warszawa

Rozstępy, usuwanie rozstępów Warszawa

Rozstępy, podobnie jak cellulit, są domeną kobiet, w dodatku w niemal dowolnym wieku czy o każdej sylwetce. Mogą pojawiać się już w okresie dojrzewania, często wiążą się także z ciążą, jak i gwałtownym przybieraniem czy traceniem na wadze. Czym zatem są te niesławne pręgi i jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępy – czym są?

Rozstępy stanowią rodzaj zaburzenia w obszarze skóry, wynikającego z postępujących uszkodzeń włókien kolagenowych oraz elastynowych. Wyjątkowo charakterystyczny jest już sam ich wygląd – na pierwszy rzut oka przypominają bowiem blizny, co zresztą potwierdza bliższe badanie ich struktury – budowa rozstępów jest bardzo podobna, również pod kątem histopatologicznym, właśnie do „klasycznie” rozumianych blizn, stanowiących przecież zasklepione, wcześniejsze uszkodzenie skóry.

Na każdym etapie rozwoju rozstępy wyglądają inaczej. W fazie początkowej, podobnie jak zresztą blizny, są intensywnie fioletowawe lub czerwone. W tym momencie są również dość dokuczliwe – rozciągnięta skóra mocno swędzi, a po nałożeniu balsamu czy innych kosmetyków intensywnie piecze. Z czasem zmiany stają się mniej widoczne i bledną, przestają również wywoływać przykre dolegliwości. W miejscu ich powstania skóra pozostaje jednak znacznie cieńsza, do tego zamierają na jej obszarze mieszki włosowe czy gruczoły potowe. 

Rozstępy skóry mogą występować prawie na całym ciele, jednak do najczęściej wskazywanych nalezą:

  • rozstępy na brzuchu,
  • rozstępy na piersiach,
  • rozstępy na udach,
  • rozstępy nad pośladkami,
  • rozstępy w pachwinach.

Niestety, o ile rozstępy z czasem bledną i stają się nieco mniej widoczne, to naturalnie organizm nie jest w stanie całkowicie ich wyeliminować. Jeśli nie zdecydujesz się na konkretną terapię zabiegową, te charakterystyczne prążki pozostaną na Twojej skórze do końca życia.

Przyczyny rozstępów

Co do przyczyn powstawania rozstępów należy skupić się na tych, które zostały najlepiej przebadane i udokumentowane medycznie. Wszelkie czynniki wpływające bezpośrednio na wiązania kolagenowe i elastynowe stanowić mogą także przyczynę pojawiania się charakterystycznych, nieestetycznych pręg na skórze. Ogromne znaczenie mają przy tym zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. To właśnie z ich powodu rozstępy mogą pojawić się u dojrzewających dziewcząt, jak i u kobiet w ciąży lub w okresie menopauzy.

Drugim, równie istotnym czynnikiem prowadzącym do szybkiego wystąpienia rozstępów na ciele jest nadmierne rozciąganie skóry. Może być związane z nagłym przyrostem masy ciała (skóra nie nadąża wówczas za dostosowaniem się do zwiększającej się objętości tkanki tłuszczowej), ale też towarzyszyć może rozrostowi tkanki mięśniowej. Intensywne treningi mogą bowiem szybko rozbudowywać masę mięśniową i, podobnie, jak przy przybieraniu na wadze, skóra nie jest w stanie odpowiednio przygotować się do rozciągnięcia.

Wśród czynników mogących prowadzić do pojawienia się rozstępów należy wymienić także przyjmowanie określonych leków – chociażby steroidowych. Niemały wpływ mają również codzienne zachowania – niezdrowy tryb życia, przyjmowanie zbyt małej ilości wody i nieprawidłowa pielęgnacja zewnętrzna skóry potencjalnie przyczyniają się do osłabiania rusztowania kolagenowego. 

Jak zapobiegać rozstępom?

Z całą pewnością zapobieganie rozstępom będzie skuteczniejsze niż leczenie tych, które już się pojawiły. Chociaż kosmetyki stosowane zewnętrznie nie mogą dotrzeć do bardzo głęboko położonych tkanek, to są w stanie zadbać o ochronę płaszcza lipidowego skóry, a tym samym o jej elastyczność i odporność na uszkodzenia, zwłaszcza w połączeniu z delikatnym masażem. Warto zatem wprowadzić tego rodzaju pielęgnację jako jedną z metod zapobiegawczych. 

Warto dbać także o nawodnienie organizmu i przyjmować odpowiednią ilość płynów – mowa tu o czystej wodzie, naturalnych sokach i ziołowych naprach. Do tego regularna, ale niezbyt intensywna aktywność fizyczna pozwoli lekko uelastycznić skórę. Wprowadź też do diety więcej warzyw i owoców oraz odpowiednią dawkę witamin.

A jak działać, gdy rozstępy już pojawią się na skórze?

Zabiegi na usuwanie rozstępów

Rozstępy mogą być usuwane na wiele sposobów, w tym nawet laserowo. My preferujemy oczywiście bezpieczną i bezbolesną krioterapię estetyczną lub wykorzystanie skutecznych peelingów chemicznych!

Rozstępy to powszechny problem dotykający wielu osób, jednak teraz możemy zaoferować rozwiązanie w postaci terapii przy użyciu preparatu PRT T-33. Terapia rozstępów z PRX T-33 to jedna z najlepszych technologii dostępnych na rynku, która jest nieinwazyjna.

Bezpieczeństwo i Komfort to nasza klinika stawia na pierwszym miejscu. Peeling T-33 jest bezpieczny i komfortowy, co sprawia, że terapia jest przyjemna i pozbawiona stresu. A okres rekonwalescencji jest zupełnie bezbolesny. Ta terapia oferuje szybkie i zauważalne efekty, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących skutecznego rozwiązania na redukcję rozstępów.

Krioterapia estetyczna świetnie sprawdza się w terapiach niwelowania rozstępów. Wykorzystywanie nowoczesnych urządzeń, do których z całą pewnością zalicza się Cryo T-Shock!

Wywoływany szok termiczny jest w stanie doskonale pobudzić naturalne procesy metaboliczne i poprawić krążenie krwi. Ta, lepiej natleniona i „czystsza” będzie wzmacniać uszkodzone rozstępami tkanki, prowadząc do łagodzenia dolegliwości. Przede wszystkim dochodzi jednak do stymulacji fibroblastów i procesów odtwarzania włókien kolagenowych. 

Najlepsze efekty osiągnąć można w fazie zapalnej rozstępów, czyli w momencie, gdy są niedojrzałe i intensywnie czerwone lub fioletowe. Ten etap trwać może od kilkunastu miesięcy do około dwóch lat. Ponieważ jest to pewnego rodzaju stan zapalny, zabiegi z wykorzystaniem zimna mogą go doskonale łagodzić i usprawniać proces gojenia. W przyszłości tak potraktowane rozstępy będą znacznie mniej widoczne, a cala skóra stanie się odporniejsza na ich występowanie. 

Wzmocnienie mięśni i skóry brzucha po porodzie

Świetnym pomysłem na to, by wzmocnić skórę objętą rozstępami jest także intensywne wspieranie tkanki mięśniowej. Po porodzie strefa ta jest oczywiście znacznie osłabiona i rozciągnięta – przez co także same rozstępy pozostają bardzo widoczne. 

Technologia stymulacji EMS Medico sprawi, że redukcji ulegnie zarówno część zbędnej tkanki tłuszczowej, jak i rozbudowane zostaną mięśnie brzucha. W ten sposób skóra stanie się bardziej napięta i jędrna, co przełoży się na widoczne zmniejszenie widoczności rozstępów pociążowych. 

To top