Loading...

Redukcja podwójnego podbródka u mężczyzn

Podwójny podbródek u mężczyzny bywa bardzo często powodem do kompleksów. Jako defekt kosmetyczny nie jest zjawiskiem groźnym dla zdrowia, z pewnością jednak stanowi powód do niezadowolenia – drugi podbródek u mężczyzny zaburza owal twarzy i sprawia, że staje się wizualnie nieco ociężała i zyskuje optycznie kilka dodatkowych lat. Co jednak interesujące, defekt ten wcale nie musi być związany z nadwagą!

Skąd ten drugi podbródek u mężczyzny?

Pierwszą przyczyną wpływającą na pojawienie się drugiego podbródka u mężczyzny będzie oczywiście tłuszcz, a mówiąc precyzyjniej nadmiar tkanki tłuszczowej odkładający się w tym rejonie w przypadku nadwagi lub otyłości. Największą „wadą” tego rodzaju podwójnego podbródka jest trudność z jego niwelowaniem, nawet przy intensywnie uprawianej aktywności fizycznej i zdrowej diecie. Tak bowiem działają komórki tłuszczowe – w trakcie odchudzania czy treningów nie jest możliwe spalanie ich miejscowo. Może się zatem okazać, że świetnie wyćwiczysz mięśnie i ujędrnisz skórę na brzuchu, ale nieestetyczny wałeczek skóry pod brodą nadal będzie Cię drażnił swoją obecnością!

Co interesujące, podwójny podbródek nie musi być związany z nadmiarem odkładającej się w tym miejscu tkanki tłuszczowej. Niekiedy przyczyną może być zła postawa ciała, jaką przyjmujesz w trakcie pracy czy korzystania ze smartfona. Częste i długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, pochylonej do przodu i do tego lekko zgarbionej sprawia, że nawet w przypadku szczupłych mężczyzn dochodzi do utrwalenia się nienaturalnie wyciągniętej skóry pod brodą. W tym wypadku pomóc może już poprawa postawy oraz masaże, które mogą lekko uelastycznić skórę i pomóc jej w powrocie do prawidłowego napięcia. 

Na możliwość wystąpienia podwójnego podbródka u mężczyzny wpływa również dieta oraz ogólnie rozumiany tryb życia. Dieta bogata w sól (często związana ze spożywaniem fast foodów), gazowane napoje, ale też ograniczona ilość snu czy unikanie aktywności fizycznej to przykładowe czynniki mogące wpływać na gromadzenie się wody oraz składników przemiany materii właśnie w okolicy podbródka.

Na samym końcu warto wspomnieć również o biologii, czyli uwarunkowaniach genetycznych oraz starzeniu się. W obu przypadkach wystąpienie podwójnego podbródka jest w dużym stopniu niezależne od mężczyzny.

Dlaczego warto walczyć z drugim podbródkiem u mężczyzn?

Podwójny podbródek jest mankamentem kosmetycznym, który może negatywnie wpływać na wygląd górnej części sylwetki. U mężczyzn może to mieć spore znaczenie ze względu na, chociażby, noszenie koszul z kołnierzykiem i krawatów. Zapinane wysoko pod szyją znacząco uwidaczniają istniejący drugi podbródek, który z kolei zaburza optycznie Twój elegancki outfit!

Nawet, jeżeli jesteś dobrze zbudowany i dbasz o swoją sylwetkę w odpowiedni sposób, również jesteś narażony na problem drugiego podbródka. Nie ukrywajmy – nawet najlepiej wyrzeźbione lub szczupłe ciało będzie wyraźnie odcinać się od twarzy obdarzonej dodatkowym podbródkiem. Mężczyźni, chcąc uniknąć nieestetycznego defektu próbują zatem na różne sposoby pozbyć się tego problemu.

Czy drugi podbródek u mężczyzn można usunąć domowymi metodami?

Wiele zależy oczywiście od przyczyny wystąpienia drugiego podbródka u mężczyzny. Jeśli jest nią nadwaga, to zmiana nawyków żywieniowych oraz aktywność fizyczna mogą okazać się pomocne. Podobnie rzecz ma się z podwójnym podbródkiem wynikającym z nieprawidłowej postawy oraz ze spania w złej pozycji, która utrwalać może defekty w tym rejonie – wprowadzenie kilku drobnych zmian z pewnością ułatwi niwelowanie niechcianej fałdki.

Niestety, w wielu przypadkach takie domowe metody na pozbycie się podwójnego podbródka nie są tak skuteczne, jak oczekiwania samego zainteresowanego. Drugi podbródek może bowiem zmniejszyć się i przestać tak wyraźnie odznaczać, jednak często pozostawia po sobie nadal wiotką, luźniejszą skórę. O jej usunięciu warto porozmawiać ze specjalistą – chociażby w ramach konsultacji kosmetologicznych oferowanych przez CrioLife.

Zabiegi na drugi podbródek u mężczyzny

Doskonałym sposobem na pozbycie się drugiego podbródka u mężczyzny jest wykorzystanie technologii kriolipolizy. 

W przypadku zabiegów związanych z kriolipolizą miejscową stosujemy nowoczesną aparaturę marki Pagani – urządzenie Cryo T-Shock. Dzięki zastąpieniu standardowych do tej pory przyssawek specjalną głowicą kolbową cała procedura przebiega nie tylko sprawniej, ale i bez możliwych powikłań, takich jak zasinienie skóry czy ból po zabiegu. Nie jest zatem wymagane podawanie jakiegokolwiek znieczulenia. 

W procesie kriolipolizy miejscowej dochodzi do wymrożenia komórek tłuszczowych. Adipocyty obumierają, jednak bez naruszenia okalających tkanek, po czym są naturalnie usuwane z organizmu. W przypadku kriolipolizy kontrastowej (przeprowadzanej za pomocą urządzenia Afrodyta marki Pagani) wykorzystywana jest z kolei technologia opierająca się na procesach termokinetycznych (szok termiczny). Oddziaływanie na wybrany obszar ciała, czyli podwójny podbródek u mężczyzny, naprzemiennymi strumieniami ciepła i zimna prowadzi do szybkiego przekształcania się komórek białej tkanki tłuszczowej w adipocyty brunatnej tkanki tłuszczowej. Te zostaną następnie wykorzystane przez organizm do przeprowadzenia naturalnych procesów związanych z ogrzaniem ciała. 

Masaż Kobido – manualna walka z męskim podwójnym podbródkiem

Panowie chętnie wybierają także nieco bardziej „tradycyjne” formy niwelowania podwójnego podbródka. Mowa tu przede wszystkim o terapiach manualnych, do których należy japoński masaż Kobido

W jego trakcie masażysta, który musi ukończyć wcześniej szereg specjalistycznych kursów i niezwykle drobiazgowo nauczyć się budowy mięśni i powięzi twarzoczaszki, uciska stopniowo głęboko położone tkanki podskórne. Taki masaż działa niczym lifting – poprawia ukrwienie, napina i ujędrnia niemal natychmiast. Dzięki stymulacji procesów metabolicznych dochodzi także do szybszego usuwania nagromadzonej w podbródku limfy, toksyn oraz komórek tłuszczowych. 

To top