Loading...
Kriolipoliza Warszawa

Kriolipoliza Warszawa

Kriolipoliza jest technologią coraz chętniej wybieraną przez osoby, które chcą skutecznie i w relatywnie krótkim czasie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W odróżnieniu od standardowych metod pozbywania się komórek tłuszczowych, takich jak chociażby liposukcja, kriolipoliza stanowi nieinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny rodzaj procedury odchudzającej. 

Wymrażanie komórek tłuszczowych – jak to działa?

Kriolipoliza jest procesem obejmującym wymrażanie komórek tłuszczowych. To wyjątkowo istotna definicja, ponieważ w trakcie zabiegu nie dochodzi tylko do pomniejszenia komórek, ale do ich całkowitej eliminacji.

Wykorzystanie technologii stopniowego obniżania temperatury oddziałującej na wybrany obszar ciała prowadzi do apoptozy komórek tłuszczowych, czyli obumarcia ich w warunkach kontrolowanych. Dochodzi bowiem do pobudzenia pewnego rodzaju stanu zapalnego adipocytów, które po śmierci komórkowej zostają usunięte z organizmu między innymi przez makrofagi. To komórki odpornościowe organizmu, pełniące funkcje związane z wykrywaniem i „pożeraniem” uszkodzonych i martwych komórek (w tym przypadku tłuszczowych).

Proces wymrażania komórek tłuszczowych zajmuje mniej więcej 60 minut (pojedynczy zabieg) i jest przeprowadzany za pomocą urządzenia Cryo T-Shock. Zaletą sprzętu stosowanego w CrioLife jest nowoczesne podejście do zapewnienia komfortu pacjentowi poddawanemu kriolipolizie. Nasza aparatura nie wykorzystuje już bowiem standardowych, zasysających skórę głowic, a system oparty o specjalną głowicę kolbową. Zmiana sposobu przeprowadzania zabiegu pozwoliła wyeliminować nieprzyjemne odczucia związane z zasysaniem tkanki, a także ograniczyć późniejszą nadwrażliwość i tkliwość skóry, przy zachowaniu tej samej skuteczności działania.

Kriolipoliza kontrastowa

W CrioLife pracujemy także z wykorzystaniem urządzeń takich, jak Afrodyta (Pagani), przystosowanych do przeprowadzania takich zabiegów, jak kriolipoliza kontrastowa. Tego rodzaju procedura również sięga po stymulację termiczną, ale właśnie na zasadzie kontrastu – to jest poprzez oddziaływanie na wybrany obszar ciała raz niską, raz wysoką temperaturą (naprzemiennie).

Proces podgrzewania i schładzania tkanek aktywuje proces uwalniania się dwóch hormonów: iryzyny i FGF21. Oba uczestniczą w przemianie tkanki tłuszczowej, hamują syntezę cholesterolu i ograniczają ilość trójglicerydów we krwi.

W trakcie zabiegów odbywa się kilka cykli ciepło-zimno, wywołujących w komórkach tłuszczowych szok termiczny. Pod jego wpływem adipocyty białej tkanki tłuszczowej zamieniają się w brunatną, która docelowo zostanie wykorzystana przez organizm w procesach termoregulacji. 

Czy kriolipoliza działa odchudzająco?

Kriolipoliza jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania otyłości i nadwagi w sposób ukierunkowany (miejscowy). W trakcie badań klinicznych osiągano zaskakująco dobre rezultaty – redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej osiągała poziom od 30 do 40%.

Dzięki wykorzystaniu szczegółowo rozplanowanych protokołów zabiegowych możliwe jest przy tym usuwanie nadmiaru komórek tłuszczowych niemal w dowolnej partii ciała, czyli na brzuchu, udach, ramionach, boczkach czy plecach. Odpowiednie dostosowanie parametrów pracy aparatury do kriolipolizy (Cryo T-Shock) umożliwia również miejscowe redukowanie tkanki tłuszczowej w rejonach wrażliwych, takich jak na przykład podbródek. Efekty pozostają przy tym podobne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. 

Ponieważ w wyniku kriolipolizy dochodzi do całkowitej eliminacji komórek tłuszczowych oraz ogólnego pobudzenia organizmu do pozbywania się ich pozostałości, warto zwrócić uwagę na zabiegi dodatkowe, które w ramach terapii łączonej mogą przyspieszać cały proces i usprawniać niwelowanie tkanki tłuszczowej. W tym miejscu warto wspomnieć chociażby o drenażu limfatycznym, który w połączeniu z kriolipolizą przynosi doskonałe rezultaty w zwalczaniu skórki pomarańczowej.

Kriolipoliza – przeciwwskazania

Podobnie, jak w przypadku zabiegów innego rodzaju, także kriolipoliza nie może być przeprowadzana u niektórych osób. Przeciwwskazaniami do jej wykonania będą:

  • zakrzepica (w chwili zabiegu),
  • choroba Raynauda,
  • cukrzyca,
  • alergia na zimno,
  • rozrusznik serca,
  • aktywna choroba nowotworowa,
  • dermatozy (w tym choroby zakaźne, grzybica skóry),
  • ciąża i karmienie piersią.

W każdym przypadku bardzo dokładnie analizujemy stan zdrowia Pacjenta i dokładamy starań, by zaproponować bezpieczne, skuteczne i bezbolesne terapie łączone lub pojedyncze zabiegi. 

To top